Piešťanskí Teskohippies chystajú nahrávanie nového albumu.

Piešťanskí Teskohippies chystajú nahrávanie nového albumu.

Skupina Teskohippies nie je svetu neznáma. Majú za sebou množstvo koncertov a festivalov. Počuť sme ich mohli aj v relácii Pohoda_FM live. Momentálne majú na pláne nahrávanie nového albumu.

Vyspovedali sme frontmana kapely Renáta, aby nám prezradil, čo chystajú na tento rok.

Počula som, že sa chystáte nahrávať novy album, čo je na tom pravdy?
(Smiech) Áno, chystáme sa nahrávať, ale ešte stále neprišla tá správna chvíľa pustiť sa do toho naplno. Príliš sme veci urýchlili a nedopadlo to podľa našich predstáv. Vôbec netušíme kedy to bude, ale určite to bude.

Kde všade vás už ľudia mohli vidieť?
Koncertujeme celkom intenzívne asi tri roky. Máme za sebou vystúpenia na Slovensku, v Čechách a asi pred rokom sme absolvovali týždňové turné po väčších rumunských mestách. Pozreli sme si i Bukurešť. Hneď po príchode sme si zahrali v štúdiu 5 Slovenského Rozhlasu v relácii Pohoda_FM live. Festivaly sme odohrali rôzne. Medzi naj zážitok radíme hranie na AKM festivale, Grape festivale a na Žákovic Open.

Chystáte sa pred nahrávaním ešte koncertovať?
V novembri minulého roku sme absolvovali turné s kamarátmi z The Ills a momentálne sa zašívame v skúšobni a nemáme nejakú dobu v pláne koncertovať.:)

Teskohippies je alternatívna indie beatová kapela, ktorá vznikla v roku 2007. Okrem vlastného cítenia sú jej inšpiráciami rocknroll, punk, 60 roky, psychadelická hudba, literatúra, film a divadlo.

Názov Teskohippies vyjadruje frustráciu zo straty ideálov alternatívnej kultúry v postmodernom svete a ironizuje subkultúru ako takú. Vyjadruje dobu, v ktorej vás nikto neberie dostatočne vážne na to, aby ste čokoľvek zmenili.

Video: TESKOHIPPIES - Vianočná