Gogol Bordello rozvibrujú pódium na festivale Rock For People

Gogol Bordello rozvibrujú pódium na festivale Rock For People

Králi festivalových pódií vystúpia na hlavnom stage festivalu Rock For People v Hradci Královom.

Predposlednú návštevu Eugena Hütza a jeho kapely zhatila Madonna, keď si Eugena a huslistu Sergeja Rjabceva vyžiadala v roku 2007 na spoluprácu kvôli príprave piesne La Isla Bonita pre charitatívny projekt Live Earth. O dva roky neskôr to však Gogol Bordello všetkým v Hradci vynahradili aj s úrokmi. To už mali za sebou mnoho festivalov.

Jeden z občasných spolupracovníkov RfP spomína, že v roku 2000 videl hrať kapelu pred asi stovkou ľudí v Baráčnickej Rychte, aby ju o sedem rokov neskôr sledoval s desiatkami tisíc fanúšikmi v kotli na hlavnom Pyramide Stage legendárneho festivalu Glastonbury.

Čo sa ale nezmenilo od začiatku kapely až dodnes, je energia a nasadenie, ktoré robia z tejto rebelantskej gypsy punkovej kabaretno-hudobnej smršti jednu z najlepších live kapiel súčasnosti.

Eugen Hütz, Ukrajinec s rómskymi koreňmi sa usadil v USA potom, čo prešiel viacerými utečeneckými tábormi v Európe. O zdrojoch výnimočnosti a o sile hudby Gogol Bordello hovorí: “Rómovia majú divošský spôsob tvorenia muziky. Pochádzajú z kultúry, kde je hudba jediným spôsobom k prežitiu. Podobne ako reggae, ich hudba vznikla medzi chudobnými ľudmi, ktorí nemajú nič iné len ju. Preto môžete cítiť v každej note rebelskú dušu.” .

Článok pochádza z oficiálnej stránky festivalu Rock For People

Video: Gogol Bordello - Start Wearing Purple Live Glastonbury 2007

Zdroj: rockforpeople.cz
Značky: Festivaly