Sziget zverejnil nové mená, headlinerom bude kapela Blur

Sziget zverejnil nové mená, headlinerom bude kapela Blur

Organizátori 21. ročníka festivalu Sziget, ktorý sa bude konať od 5. do 12. augusta v Budapešti, pridali na zoznam účinkujúcich ďalších 24 interpretov.

Na Hlavnom pódiu sa predstaví španielska formácia Ska-P, speváčka Skin so svojou kapelou Skunk Anansie, britský rapper Dizzee Rascal, anglická alternatívno-rocková kapela Editors, britský spevák Alex Clare a anglické zoskupenie Enter Shikari, ktoré hrá hardcore skombinovaný s elektronikou, metalom a rockom.

Na zoznam účinkujúcich v megastane A 38 pódium pribudli Michael Kiwanuka, Bad Religion, Woodkid, Peter Bjorn & John, Katy B, Netsky, Tame Impala, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Everything Everything, Wax Tailor, Zaz a Skip&Die.

Organizátori doplnili aj interpretov do ďalšieho stanu označeného ako Arena. Vystúpia v ňom Empire of the Sun, Chase & Status (live), Chris Liebing, Sebastian Ingrosso, Afterhours a Left Boy.

Headlinerom Szigetu bude tento rok britská skupina Blur. Okrem nej sa na podujatí ukážu aj Azealia Banks, Boys Noize (live), Deichkind, Die Ärzte, Hadouken!, Nicky Romero, Oscar Mulero, Parov Stelar Band, Sebastian Ingrosso, Seeed alebo The Bots.

Festivale Sziget triumfoval vlani na European Festival Awards v kategórii Najlepší veľký festival.

Permanentky na festival s kempovaním sa v súčasnosti predávajú po 199 eur, päťdňová vstupenka bez kempovania stojí 169 eur a jednodňový lístok 45 eur. Tieto ceny platia do 5. mája, následne sa zvýšia na 229 eur (permanentka), 199 eur (päťdňová vstupenka) a 49 eur (jednodňový lístok).

Zdroj: webnoviny.sk
Značky: Festivaly