Zuzana Homolová a nový album Trojka Z.H. Ňet vekšeho rozkošu

Zuzana Homolová a nový album Trojka Z.H. Ňet vekšeho rozkošu

Zuzana Homolová vydala nový štúdiový album a pokrstí ho 13. marca v bratislavskom Klube za zrkadlom.

Zuzana Homolová sa interpretácii ľudových balád venuje desiatky rokov a stala sa synonymom tohto žánru na Slovensku. Nevydáva albumy často a preto je každý prírastok z jej dielne veľkým sviatkom.

Nový album už nesie názov jej kapely, s ktorou pravidelne hráva niekoľko rokov Trojka Z.H. Toto zoskupenie naďalej pokračuje v predstavovaní interpretácie ľudových balád a piesní netradičným spôsobom, pohybuje sa na pomedzí viacerých žánrov. Stará ľudová balada sa tak stáva mostom cez stáročia, a spája zdanlivo nespojiteľné: objavuje pozabudnuté klenoty ľudovej kultúry a predkladá ich v novom hudobnom svetle.

Album vychádza na Slnku v MP3 formáte a na CD v dvoch baleniach. Jedno je take obyčajnejšie – továrenské – druhé viac rukodielne, podielali sa na ňom totiž viaceré ruky – sieťotlač Tomáša Ďurovku, šikovné ruky šičiek z Ružinova, Zuzka, ktorá ušila plátené obaly a nastrihala gumičky a dala urobiť pečiatku, tlačiareň Devín, ktorá kompletovala a nakoniec Mária Rojko, ktorá celú vec navrhla a skoordinovala.

Krst albumu sa uskutoční 13. 3. v Bratislave v Klube za Zrkadlom (19:00) a hosťom koncertu bude Lenka Dusilová.

Video: Z.H. Ňet vekšeho rozkošu Promo

Zdroj: slnkorecords.sk
Značky: Nová hudba, Domáca scéna