Uprising Reggae Festival vo štvrtok spustil predpredaj lístkov

Uprising Reggae Festival vo štvrtok spustil predpredaj lístkov

Organizátori festivalu vo štvrtok odštartovali predpredaj lístkov a zverejnili prvých dvoch účinkujúcich. Bratislavského Uprising Reggae Festivalu oslávi tento rok už šieste výročie.

Na festivale, ktorý sa bude konať 23. a 24. augusta tradične na Zlatých pieskoch, sa po troch rokoch predstaví francúzska superskupina Dub Incorporation.

Skupina mieša reggae, dub, ska a hip-hop s vplyvmi arabskeja africkej hudby. Na scéne pôsobia už 16 rokov. Na Uprisingu vystupovali naposledy v roku 2010 a zaradili sa medzi najžiadanejšie kapely.

Dub Incorporation odvtedy vydali album Hors Controle (2010), autobiografický dokument Rude Boy Story a momentálne pracujú na novom albume, ktorý vyjde koncom leta.

Druhým účinkujúcim je talianska reggae kapela Mellow Mood. Tá má na konte dva štúdiové albumy, ocenenie Italia Wave a úspešnú účasť vo finále European Reggae Contest.

Permanentky na festival sa predávajú v sieti Ticketportal po 20 eur. Po vypredaní prvých 300 kusov sa ich cena zvýši na 25 eur. Vlani sa na Uprisingu predstavili napríklad legendárny muzikant Lee „Scratch“ Perry, kapela Asian Dub Foundation alebo spevák Anthony B.

Video: Dub Incorporation - Rudeboy ( live )

Zdroj: uprising.sk
Značky: Festivaly