Kapela Ladě z Opavy vydáva reedíciu staších nahrávok

Kapela Ladě z Opavy vydáva reedíciu staších nahrávok

Po debutovom albume „Kalná“ z roku 2011 prichádza kapela Ladě s reedíciou albumu „KUB 59“ (2005) doplneného s už nedostupným EP „Pod červeným vrchem“ (2002).

Kolekcia dvadsiatich piesní ukazuje, ako starostlivo kapela od svojho začiatku pristupuje k nahrávaniu a ako sa drží toho, čo vie najlepšie. Silná atmosféra rockových piesní založená na charizmatickom prejavu Michaela Kubesu a na brilantných hudobných schopnostiach všetkých členov kapely.

Hudba, ktorú môžete počuť na reedícii KUB 59 & Červeným vrchom, sa pohybuje od hrubého šansónu cez chrapľavé blues až po „Severomoravská latinčinu“, vždy ale s rockovým cítením a prejavom. Kubesov nezameniteľný spev a Uvirova gitara všetko drží pevne pohromade a dávajú kapele nezameniteľný zvuk. Ladě sú po hudobnej i textovej stránke jednou z najoriginál­nejších českých kapiel.

Album KUB 59 & Červeným vrchom vychádza 21. marca a je distribuovaný prostredníctvom indies.eu

Spevák a básnik Michael Kubesa a gitarista Petr Uvira je dvojica, ktorá to spolu ťahá viac ako desať rokov. Ich prvotná nahrávka Červeným vrchom vznikla v roku 2002. Postupom času sa kapela aj napriek sporadickým koncertom a len jednej nahrávke stala kultovou. Muzikanti sa nikam nehrnú a zdá sa, že najlepšie im je tam, kde ich nikto neotravuje.

Video: Ladě - Tvář studu

Zdroj: indies.eu
Značky: Nová hudba