Projekt Autumnist vydáva nový singel "A Distant Speck"

Projekt Autumnist vydáva nový singel "A Distant Speck"

Po vydaní pilotného singla Tiny Bit v uplynulom roku sa Autumnist hlási opäť a ďalší singel s názvom A Distant Speck predznamenáva, že vydanie pripravovaného tretieho štúdiového albumu Sound Of Unrest je na spadnutie.

Čas medzi vydaním oboch singlov vyplnil Autumnist trpezlivým hľadaním správnej formy skladieb na album a brúsením aj tých najmenších detailov.

Aj singel A Distant Speck, podobne ako jeho predchodca, obsahuje mužský spev. O ten sa tentokrát postaral Oleg Tera z mesta Divnogorsk v ruskej Krasnojarskej oblasti, ktoré leží (na ruské pomery) neďaleko miesta, kde pred viac ako storočím pristál mysteriózny Tunguzský meteorit.

Kontakt s Vladom Ďurajkom nadviazal Oleg, ako inak, vďaka náhodnému surfovaniu po Internete. Výsledkom ich spolupráce na extra diaľku je epická skladba, ktorá je okrem tradičnej zmesi elektroniky a samplov postavená aj na živej rytmike a dychových nástrojoch koncertnej kapely Autumnist.

O ich nahratie sa opäť postarali majstri zvuku zo štúdia Men At Sound v Trenčíne a mastering si vzal na starosť Anders PetersonGhostSound Mastering & Post vo švédskom Stockholme.

Singel A Distant Speck vychádza 12. apríla ako MP3 / FLAC voľne k stiahnutiu z Bandcamp profilu Autumnist ako aj z oficiálnych webových stránok Autumnist a vydavateľstiev Deadred a Starcastic.

O týždeň neskôr na Record Store Day bude nasledovaný jeho 12-palcovou vinylovou verziou v ultra limitovanom náklade s ručne vyrobeným obalom, ktorej výrobu zabezpečilo spriaznené trenčianske vinyl masteringové štúdio Vinyl-Lab.

Pôvodná skladba je tentokrát sprevádzaná štvoricou remixov od zvučných mien naprieč generáciami, postarali sa o ne Stratasoul, Paľo HubinákVeneer a „mladá krv“ Stroon a Ink Midget.

Vydanie samotného albumu Sound Of Unrest je naplánované na máj 2013 už tradične pod hlavičkou vydavateľstiev Deadred a Starcastic.

Zoznam skladieb:

  1. A Distant Speck (Original Version)
  2. A Distant Speck (Stratasoul Remix)
  3. A Distant Speck (Stroon Remix)
  4. A Distant Speck (Veneer Remix)
  5. A Distant Speck (Ink Midget Remix)

Video: AUTUMNIST - A Distant Speck (Trailer)

Zdroj: www.deadred.sk
Značky: Nová hudba, Domáca scéna