Bude vojna! – to je hlavné posolstvo nového videoklipu skupiny Fru Fru

Bude vojna! – to je hlavné posolstvo nového videoklipu skupiny Fru Fru

Třebíčska kapela FRU FRU má poriadne našliapnuté. Nedávno skupina predstavila nový album s názvom Freak Show, onedlho potom videoklip k úvodnému singlu a teraz si na konto pripísala ďalší videoklip k piesni „Válka“.

Táto alternatívna rocková štvorica opäť stavila na istotu a spojila sa s Tomášom Matajom, ktorý klip zrežíroval a ako významného hosťa pozvala na natáčanie Lenku Dusilovú. Výber hosťa nie je náhodný, Lenka Dusilová sa podieľala i nahrávke tejto skladby.

Kapela FRU FRU natočila v minulých dňoch svoj druhý videoklip k piesni Válka z albumu Freak Show. Prvý klip natočený k titulnej skladbe Freak Show, bol plný nadsádzky, humoru, zasadený do divadelného prostredia a hrala v ňom, rada známych osobností (Nella Boudová, Petr Čtvrtníček, alebo Lukáš Pavlásek) Nový klip skupiny FRU FRU k piesni Válka je ale úplne opačného rázu.

Komický nádych vystriedal vážny a smutný príbeh. Bude vojna! – To je hlavné posolstvo nového videoklipu skupiny FRU FRU. Treba podotknúť, že text je veľa sugestívny. „Přežili ji snad se vrátím, zpátky k tobě lásko moje“ spieva Václav Bartoš a celý text núti k zamysleniu. „Chlapci sa rozhodli natočiť klip ku svojej najsmutnejšie a zároveň najbrutálnejšie pesničke, bez toho aby tušili, aká bude súčasná politická situácia“, dodáva líder skupiny Václav Bartoš.

Videoklip vznikol opäť pod záštitou známych osobností, kapela sa rozhodla pre ďalšiu spoluprácu s hercom Tomášom Matajom, ktorý opäť klip excelentne zrežíroval. „Som veľmi rád, že ma chalani znovu oslovili pre režírovanie ich nového videoklipu. Myslím, že si rozumieme, a to ako po pracovnej aj osobnej stránke, vždy je pri natáčaní veľká zábava a mňa režírovanie baví,“ komentuje herec a režisér videoklipu Tomáš Matonoha. Vrcholným počinom je potom účinkovanie speváčky Lenky Dusilovej, ktorá v klipe Válka autenticky stvárnila rolu čiernej vdovy, ktorá čaká na návrat svojho priateľa z vojny.

Video: Fru Fru - Válka (feat. Lenka Dusilová)

Zdroj: Indies Scope (www.indies.eu)
Značky: Nové videoklipy