Alternatívna kapela Listolet predstavuje nový animovaný videoklip

Alternatívna kapela Listolet predstavuje nový animovaný videoklip

Pieseň „Lullaby“ svojim hlasom skrášlila polskovalašská pesničkárka Beata Bocek, nominovaná tento rok na cenu Anděl v kategórii world music, s ktorou Listolet dlhodobo spolupracuje.

Raz by sme s Beatou chceli urobiť spoločný album,“ prezrádza Tomáš Háček z Listoletu, „ale je to zatiaľ (a tiež bude!) Hudba budúcnosti.“

Pieseň je spievaná pre Listolet netypicky v angličtine. „Text prišiel počas cestovania po severnej Indii, kde sa človek neustále dohovára anglicky, pesnička si o to sama povedala, to človek nič nenarobí“ vysvetľuje Háček, ktorý je spolu s výtvarníčkou Bárou Eisenhammerovou súčasne tvorcom videoklipu. Ten vznikal niekoľko týždňov kombináciou rôznych techník.

Po niekoľkých animovaných klipoch, sa tentoraz prvýkrát pustil Tomáš Háček aj do samotnej animácie. „Náramne sme si to užili,“ smeje sa. Čerešničkou na torte, ukrytú v závere klipu, je „listoletecká“ prehliadka. Pozostáva z lietajúcich strojov, ktoré pre klip vytvorili spriatelení výtvarníci.

Lullaby je prvou lastovičkou z pripravovaného albumu s pracovným názvom Malý kluk. V dvanástich nových piesňach bude hrať dôležitú úlohu trúbka a väčší priestor dostanú aj elektronické prvky. Od vlaňajšieho, čiastočne ešte folk-rockového debutu sa tak Listolet posúva hlbšie do vôd „folktroniky“, kde sa cíti rovnako svoj​​, ako v domovských Západných Karpatoch.

Video: Listolet - Lullaby (feat. Beata Bocek)

Zdroj: TS Indies Scope (www.indies.eu)
Značky: Nové videoklipy