Počas Bažant Pohoda dňa_FM zahrajú Vidiek, Symbiosis a ďalší

Počas Bažant Pohoda dňa_FM zahrajú Vidiek, Symbiosis a ďalší

Bažant Pohoda Deň_FM je jedinečný projekt, ktorý už niekoľko rokov spoločne organizujú Rádio_FM a festival Bažant Pohoda pre svojich fanúšikov. Tento rok sa uskutoční v utorok 30. apríla, kedy sa vysielania zo Štúdia číslo 5 Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave môže zúčastniť aj verejnosť.

„Tešíme sa na spoločné vysielanie s festivalom Bažant Pohoda rovnako, ako sa vždy tešíme na vysielanie našej Rádio (aktívnej zóny)_FM priamo z trenčianskeho letiska. Veríme, že ľudia, ktorí v utorok prídu do Slovenského rozhlasu, zažijú u nás podobne príjemnú festivalovú atmosféru,“ hovorí nový riaditeľ Rádia_FM Maroš Hečko.

„S Rádiom_FM sme už veľa rokov na jednej vlne, je to náš prirodzený partner. Okrem jeho prínosu pre hudobnú scénu oceňujeme aj silnú informačnú hodnotu, ktorú prináša nielen našim návštevníkom,“ dodáva riaditeľ Bažant Pohody Michal Kaščák. „Veríme, že podobne hudobne príjemný a informačne hodnotný bude aj náš spoločný deň, ktorým akosi symbolicky štartuje to najhorúcejšie predfestivalové obdobie.“

Obaja riaditelia budú v utorok o 7.00 hosťami v Ráne na „Efemku“ a už od 8.00 bude Štúdio 5 otvorené aj pre návštevníkov, ktorí sa môžu tešiť na vystúpenia slovenských interpretov – v rannom bloku to bude kapela zo scény world music La3no Cubano, popoludní metaloví Symbiosis, tanečný soundsystem Malalata a legenda slovenského popu Vidiek. Večer v relácii Pohoda_FM zahrá elektronický projekt Ear Drum Kru.

Pomedzi vystúpenia kapiel budú moderátori spovedať množstvo hostí, ktorí sa podieľajú na organizácii festivalu Bažant Pohoda či Rádio (aktívnej zóny)_FM. Na jedenástu dopoludnia je naplánovaná tradičná verejná tlačová konferencia.

Počas celého dňa sa budú na vlnách rádia hrať skladby interpretov, ktorí hrali alebo tento rok zahrajú na trenčianskom letisku, odvysielané budú aj skrátené záznamy koncertov Kasabian, Two Door Cinema Club a Guillemots z festivalu a deň zavŕši relácia Experimental_FM, v ktorej zaznie záznam koncertu skupiny Elbow z Bažant Pohody 2012.

Vstup na Bažant Pohoda Deň_FM je voľný.

Program Bažant Pohoda Dňa_FM v Štúdiu číslo 5
8.00 – 10.00 La3no Cubano, moderujú Dominika a Ego
11.00 verejná tlačová konferencia
14.00 – 18.00 Symbiosis, Malalata, Vidiek, hostia festivalu Bažant

Zdroj: pohodafestival.sk
Značky: Festivaly