Do programu festivalu Pohoda pribudli ďalšie silné mená

Do programu festivalu Pohoda pribudli ďalšie silné mená

V Trenčíne sa predstavia Peaches, Dre Skull, N.O.H.A, Lemon Bucket Orchestra, ale uvidíme aj zástupcov domácej elektronickej scé­ny.

Peaches

Na trenčianskom letisku vystúpi aj speváčka a hudobníčka Merrill Beth Nisker, známa ako Peaches. Kanadská umelkyňa je obľúbená najmä v LGBT komunite pre svoje silne sexuálne podfarbené texty s gender tematikou a vyzývavé koncerty, plné sexuálnych narážok, sarkazmu, kostýmov a tanca. Peaches je však predovšetkým skvelá elektroclashová či synthpunková hudobníčka, na svojom konte má päť albumov, v roku 2010 získala Independent Music Award v kategórii Elektronický umelec roka. „Jej extravagantnú show sme videli na festivale Sziget a odvtedy sa ju snažíme získať aj pre nás. Tento rok sa nám to konečne podarí, jej live show bude istotne patriť k tomu najvzrušujúcej­šiemu, čo na trenčianskom letisku kedy hralo,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

Dre Skull

K absolútnej špičke vo svojom žánri patrí aj brooklynský producent Dre Skull. Denník Guardian o ňom len prednedávnom napísal, že práve on je novým zvukom dancehallu. Jeho spolupráca s ikonou tohto štýlu Vybz Kartelom vystrelila album Kingston Story do čela hitparád, spolu s Major Lazer zase stoja aj za reinkarnáciou Snoop Dogga do nového projektu Snoop Lion. Dre Skull – to je mestská sofistikovaná odpoveď na jamajskú živelnosť.

N.O.H.A

Noise Of Human Art Projekt, teda skupina N.O.H. A., za ktorou stojí muzikant Philip Noha z Prahy, hrala na Bažant Pohode pred štyrmi rokmi a vtedajšia otvorená aréna burácala nadšením a vlnila sa tancom. Tento rok sa medzinárodná zostava, spájajúca nu jazz, d´n´b aj pop vráti na trenčianske letisko a veríme, že opäť potvrdí svoju povesť excelentnej koncertnej kapely.

Lemon Bucket Orchestra

Veľké očakávania máme aj od kanadského zoskupenia Lemon Bucket Orchestra. „Keď som ich videl na festivale v Skopje, neveril som, že sú to Kanaďania. Divoká balkánska dychovka pomiešaná s rôznymi ďalšími žánrami, plná vášne, neskutočnej energie a muzikantského kumštu zdvihla zo sedadiel celú sálu. Tak sme im narýchlo zorganizovali koncert v Bratislave a rovnako celý klub Randal skákal ako o život,“ komentuje Michal Kaščák.

Domáca elektronická scéna

Na Bažant Pohode dostane veľký priestor aj domáca elektronická scéna. Predstavia sa B-Complex, Stroon, Ink Midget, Ear Drum Kru, Fallgrapp, Emonoizboyz, či excentrický Panáčik. Ďalší z elektronických producentov – Isobutan, ktorý pôsobí aj v postrockovej skupine The Ills, tentoraz vystúpi zo svojim ďalším projektom, shoegazovým Pale Clouded White.

Z úplne iného súdka je zase kapela domácich trenčianskych „megahviezd“ Captain Slice. Kostýmy, parochne, staré hity a veľa „srandy“. Captain Slice sú ako stvorení na letnú zábavu.

Na sedemnásty ročník je zatiaľ potvrdených týychto 93 hudobných účinkujúcich: Atoms for Peace, Nick Cave & the Bad Seeds, The Smashing Pumpkins, Amon Tobin – Two Fingers DJ set, Kaiser Chiefs, Justice DJ set, Bloc Party a ďalší.

foto: Lemon Bucket Orchestra

Zdroj: pohodafestival.sk
Značky: Festivaly