Novinka na domácej scéne: Dave Brannigan stoja za vypočutie

Novinka na domácej scéne: Dave Brannigan stoja za vypočutie

Kapela Dave Brannigan vznikla na jeseň 2012 ako 4-členné indie-rockové zoskupenie. Sú označovaní ako žilinská kapela, no v skutočnosti sú členovia z rôznych miest žilinského a trenčianskeho kra­ja.

Traja z nich študujú na Žilinskej univerzite a budúci rok sa k nim pridá aj štvrtý najmladší člen kapely. Fanúšikovia sa zo začiatku domnievajú, že sú piati, pretože pri tvorbe názvu kapely si vymysleli piateho člena Davea. Je to imaginárny člen kapely, ktorý je považovaný za leadra a vznikol zmiešaním charakteristických čŕt a vlastností členov.

Ich vlastná tvorba je pestrá, chalani sa hrajú s dynamikou, zmenou rýchlosti a nepredvídateľnými zmenami. Ich cieľom je sa s hudbou vyhrať, no na druhej strane niektoré piesne sú aj jednoduchšie, len tak pre zábavu. Na internete sú k vzhliadnutiu ich piesne ako Old fashion show, Crazy a Time – posledná zmienená pieseň je však nahraná v skúšobni ako live,čo môžete zreteľne počuť a je v nej vidieť určitý progres oproti predošlým.

Koncertovať začali prevažne na začiatku roku 2013. Mimo ich materského mesta odohrali iba jeden koncert a to v Bratislave. Momentálne majú od koncertovania pauzu až do leta, kde ich čaká festival Kongenfest a ďalšie podujatia. Začiatkom leta sa plánujú zatvoriť do štúdia a nahrať ich staré aj nové piesne v lepšej kvalite. Na jeseň chystajú turné s kapelou Two Sides, na ktorého podporu momentálne hľadajú partnerov.

Dave Brannigan na facebooku: www.facebook.com/…ranniganband
Dave Brannigan na youtube: www.youtube.com/…ranniganband

Video: Dave Brannigan - Old fashion show

Video: Dave Brannigan - Hangman by Dead Sons

Video: Dave Brannigan - Time

Video: Dave Brannigan - Crazy

Zdroj: ahudba.sk
Značky: Nová hudba, Domáca scéna