Rock for People sa bude tento rok hemžiť zlými chlapcami s nápadnými tetovaniami a silným posolstvom

Rock for People sa bude tento rok hemžiť zlými chlapcami s nápadnými tetovaniami a silným posolstvom

Tvrdú žánrovú linku Rock for People zvýrazňuje tento rok dramaturgia festivalu ďalšími veľkými menami! Line-up festivalu, ktorý sa v Hradci Králové obsadí letisko od 2. do 5. júla, sa po nadšene prijatých správach o kapelách Billy Talent, A Day To Remember či Papa Roach rozrastá o ďalšie zvučné mená zo spolku tvrdých chlapov.

Kapelou, ktorá má potenciál rozochvieť najviac sŕdc je THE DEVIL WEARS PRADA. Táto americká metalcoreová kapela, ktorej vystúpenie na Rock for People bude jej českou premiérou, sa už teraz teší veľkému počtu fanúšikov nielen ženského pohlavia. Vďaka tomuto kvintetu fanúšikovia zažijú úplný vrchol technicky ladeného metalu, ktorý opantal hudobný svet vďaka zapojeniu cudnej elektroniky do robusnej architektúry skladieb.

Kalifornskí THE GHOST INSIDE na českých pódiách nie sú žiadnymi nováčikmi. Vynikajúci dojem zanechali po viacerých koncertoch a na Rock for People v roku 2011 sa osvedčili ako skúsení a neúnavní kotolníci.

Trojicu skvelých mien dopĺňajú zástupcovia hardcore scény z južného Anglicka – HEART IN HAND. Päťčlenná banda ponúka hutný sound nabitý emóciami, metajúce sa blesky aj publikum zmáčané vnútornými prejavmi – podobne ako počasie na ostrovoch pri Severnom mori… Mimochodom, partia okolo speváka Charlieho Holmesa ponúkne iný (hudobný) pohľad na súčasnú vyhranenú ostrovnú scénu než už potvrdení Hacktivist, ktorí čerpajú inšpiráciu z temného undergroundu elektroniky.

Video: Heart In Hand - Life Goes On

Video: The Devil Wears Prada - Born To Lose

Video: The Ghost Inside - Unspoken

Zdroj: ahudba.sk
Značky: Festivaly