Legendárna kapela My Bloody Valentine na Wilsonicu!

Legendárna kapela My Bloody Valentine na Wilsonicu!

Za svoje modly ich vyhlasujú post-rockoví giganti ako Sigur Rós a Mogwai, psychedelickí chameleóni Primal Scream, štadiónové hviezdy The Chemical Brothers a o nič menej kultoví Boards Of Canada.

My Bloody Valentine vydali po 22 rokoch nový album a prídu ho predstaviť aj na festival Wilsonic!

Kapela vznikla v roku 1983 v Dubline. Nikdy nedosiahli veľký komerčný úspech a aj napriek tomu svojimi prvými dvoma albumami a hŕstkou EPčiek zamiešala karty až do tej miery, že je jej vplyv na modernú gitarovú a elektronickú hudbu je jasne čitateľný aj o tri dekády neskôr.

Kevin Shields a jeho skupina dokázali skĺbiť zasnené melodické motívy s punkovou vervou a jedinečným zmyslom pre zvukové experimentátorstvo. Práve ich dôraz na hlasitosť a veľké množstvo efektových pedálov, ktoré členom kapely ležia pri nohách, stálo za vznikom pojmu „shoegazing“ a tým dalo meno aj celému subžánru rockovej hudby.

V novembri 2012 oznámil Kevin Shields v rozhovore pre časopis NME plány s vydaním nového albumu. Pôvodne mal album výjsť ešte koncom roka 2012, tento termín však kapela nestihla.

Nasledovník albumu Loveles z roku 1991 bol vydaný zároveň so spusteným novej webstránky a krátko potom bolo všetkých 9 skladieb zverejnených na YouTube.

Festival Wilsonic sa uskutoční 7–8. júna 2013 v Bratislave. Konať sa bude na novom mieste, v priestoroch vodného diela Čunovo, konkrétne v areáli Divoká voda v Bratislave.

Video: My Bloody Valentine - Only Shallow

Video: My Bloody Valentine - To Here Knows When (Live)

Zdroj: wilsonic.sk / ahudba.sk
Značky: Festivaly