Bratislava má nový festival, BA City Beats ponúkne Katy B, Rudimental aj Aloe Blacca

Bratislava má nový festival, BA City Beats ponúkne Katy B, Rudimental aj Aloe Blacca

Bratislava bude začiatkom leta hostiť nový mestský hudobný festival, na ktorom sa predstavia interpreti z Európy, ale aj z Kanady, USA či Karibiku.

Multižánrový BA City Beats sa uskutoční 20. a 21. júna na Tyršovom nábreží a ponúkne vystúpenia anglickej speváčky Katy B, manchesterskej indie-rockovej kapely Everything Everything či londýnskej drum ‘n’ bassovej formácie Rudimental, ktorá len pred pár týždňami ovládla britský singlový aj albumový rebríček. Vo všetkých troch prípadoch pôjde o slovenské koncertné premiéry.

Na prvej edícii podujatia sa ukáže aj americký soulový spevák Aloe Blacc, známy hitom I Need a Dollar, ďalej anglické zoskupenie Stereo MCs s dídžejským setom, britskí priekopníci ambient housu The Orb, vokálna formácia The Boxettes aj britské grimeové zoskupenie Hadouken!. Kanadu bude v Bratislave reprezentovať rockové trio Danko Jones, Izrael electro-popová formácia Terry Poison a Rakúsko downtempová dvojica Tosca.

Na svoje si prídu aj milovníci džezu a latina, a to na vystúpeniach kubánskej speváčky a flautistky Glendy López a slovenského bubeníka Martina Valihoru s kubánskymi a americkými muzikantmi. Z domácej scény sa na BA City Beats predstaví populádna ska formácia Polemic, speváčka Jana Kirschner, hudobník Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This a tiež rapper Vec. Napriek už aj tak bohatému programu organizátori line up ešte stále neuzavreli.

Výhodou BA City Beats je fakt, že sa koná v bezprostrednej blízkosti centra mesta, hneď pri Dunaji, a preto má výbornú dopravnú dostupnosť. Navyše, návštevník v areáli nemusí nabehať stovky metrov, aby sa dostal od pódia k jedlu či nápojom, a preto sa dá festival označiť ako maximálne komfortný. BA City Beats je teda určený aj tým, ktorí z bežných festivalových stanovačkových akcií už vyrástali, no kvalitná hudba ich stále láka.

Afterpárty po denných programoch, ktoré sú v cene lístka, bude hostiť klub LOFT!. Ľudia sa tak budú môcť zabávať aj po polnoci. Permanentky na podujatie sa predávajú v sieti Ticketportal za 39 eur. Na mieste bude stáť lístok na dva dni 49 eur.

Video: Aloe Blacc - I Need A Dollar

Video: Rudimental - Waiting All Night feat. Ella Eyre

Zdroj: bacitybeats.sk / Ján Papač
Značky: Festivaly