Myodesopsia z Ružomberka ponúka sentimentálnu melanchóliu

Myodesopsia z Ružomberka ponúka sentimentálnu melanchóliu

Kapela „Myodesopsia“ má za sebou prvé koncerty vo svojom domovskom meste a v jeho okolí. V súčasnoti sa dostali do éteru študentského rádia Pulz a žilinského rádia Frontinus.

Kapela svoju hudbu definuje ako „sentimentálny melancholický anplakt (unplugged)“. Svoje debutové 7-skladbové EP Sunflower nahrávali v novembri 2012, v štúdiu SPK Audio v Banskej Bystrici v zložení Andrej (gitara spev), Iva (cello), Lukáš (cajón) a Erik (basa). Neskôr v roku 2013 nahrali ďalšie tri piesne. Všetky svoje skladby ponúka kapela zadarmo na stiahnutie na svojom profile portálu „bandzone“: www.bandzone.cz/myodesopsia.

Myodesopsia koncom roka 2012 ohlásila natáčanie klipu k titulnej piesni z EP Sunflower. „Počítam, že ešte mesiac-dva potrvá kým ho vypľujeme medzi ľudí“, hovorí líder kapely Andrej.

V kapele skladám a píšem ja, som dosť diktátor a k tvorbe nikoho nepustím :-D“, pokračuje Andrej. „Počas pôsobenia sa neustále menilo zloženie…začal som ja spolu s najlepším kamošom, s ktorým sme po vonku hrávali na gitare a spievali samé Placebo. Lukáš si kúpil cajón, par krát za nami prišla zahrať Iva Huntatova s cellom. Bolo to super, ale naše cesty sa na krátky čas nejak rozišli.

Prevrat v kapele nastal potom, ako sa presunula do skúšobne a rozhodla sa, že bude hrávať akusticky. Formáciu doplnili ďalší muzikanti z Ružomberka, posledným prírastkom je huslistka Terézia Malarčíková.

Pred založením kapely som hulákal v metalovej kapele Kneel in dust, ale akosi som upustil od tvrdého štýlu, a prišli tažké časy. Spoznal som jednu výnimočnú ženu ktorá začala prepisovať stránky môjho života. Dva roky som nevedel zložiť ani pár taktov, po tom ako som sa do nej zadíval zo mňa vypadlo 7 piesní v priebehu mesiaca. S Lukášom, ktorý tiež nemal najveselšie obdobie života sme dosť pili, depčili, šibalo nám z kapiel ako Placebo, Smashing pumpkins, The Cure, City and colour“, dodáva na záver Andrej.

Kapela hrá momentálne v zložení:
Lukáš Belko – Cajon
Martin Kasanický – Basgitara
Ivana Huntatová – Violoncello
Terézia Malarčíková – Husle
Martin Žofaj – Gitara a vokály
Andrej Mlynarčík – spev, gitara, hudba, texty

Myodesopsiu nájdete aj tu:
www.facebook.com/Myodesopsia
www.bandzone.cz/myodesopsia
www.soundcloud.com/…sia-acoustic

Zdroj: ahudba.sk
Značky: Nová hudba, Domáca scéna