Festival POKE kladie dôraz na nevšednosť, hlboký zážitok a príjemnú atmosféru

Festival POKE kladie dôraz na nevšednosť, hlboký zážitok a príjemnú atmosféru

V areáli Starej tehelne v obci Drienovská Nová Ves, ktorá sa nachádza medzi Prešovom a Košicami sa v polovici júna uskutoční tretí ročník multižánrového open air festivalu POKE. Jeho organizátormi sú košickáTabačka Kulturfabrik, prešovský Wave a ďalšie organizácie, združenia a kluby z Košíc a Prešova.

Priestory festivalu majú jedinečnú atmosféru, koncerty sú viac komorné a bez ohľadu na počasie práve budovy Starej tehelne zabezpežia dostatok tieňu a chládku či úkryt pred dažďom a vetrom. Umiestnenie tohto výnimočného priestoru odzrkadľuje tiež cieľ festivalu, ktorým je vytváranie partnerstiev a spájanie príbuzných organizácií, klubov, združení a divadiel z týchto metropol východu do spoločných produkcií na jednom mieste.

Na troch hudobných stageoch POKE Festival ponúka rozmanitú paletu skvelých koncertov a nevšedných hudobných projektov a vystúpení.

Ako hlavní ohlásení headlineri sa predstavia dánski Sleep Party People, islandskí FM Belfast, francúzski Dat Politics, kanadský Dirty Beaches, americkí MRC Riddims (ex Dälek), Slow magic, Giraffage, Mister lies či poľskí Napszyklat a nebudú chýbať ani domácemu publiku známe Dva, Nvmeri, The Ills alebo PPE.

Oficiálny web: www.pokefest.sk Facebook event: https://www.facebook.com/event_POKE_2013

Video: Poke Festival 2012

Zdroj: pokefest.sk
Značky: Festivaly