Wilsonic je zrušený, o festival bol malý záujem

Wilsonic je zrušený, o festival bol malý záujem

Bratislavský festival Wilsonic na ktorom mali vystúpiť hviezdy ako My Bloody Valentine, Underwold a Modeselektor je z finančných dôvodov zrušený.

„S veľkou ľútosťou oznamujeme zrušenie tohtoročného festivalu z dôvodu nízkeho počtu predaných vstupeniek. Vzniknutá situácia nám nedovoľuje pokryť všetky finančné náklady spojené s organizáciou podujatia, plánovaného na 7. a 8. júna 2013 v areáli Divoká voda – Čunovo v Bratislave,“ oznámili na svojej stránke organizátori festivalu Wilsonic.

Do poslednej chvíle sa hľadali rôzne riešenia a alternatívy, aby sa festival mohol uskutočniť.

Všetkým, ktorí si kúpili vstupenky na festival, budú vrátané peniaze. O termíne a spôsobe vrátenia vstupného budú organizátori informovať najneskôr do 30. 06. 2013 na webstránke, Facebooku a Twitteri . V prípade otázok píšte na adresu info@wilsonic.sk.

„Ospravedlňujeme sa všetkým fanúšikom, ako aj umelcom a partnerom, ktorí nás podporovali a podieľali sa na príprave festivalu. Nikto nie je viac sklamaný, ako my. Ďakujeme všetkým, ktorí nám verili,“ uviedli nakoniec.

Na tohtoročnom Wilsonicu mala vystúpiť anglická elektronická skupina Underworld. Legendárni Íri My Bloody Valentine, ktorí vydali po 22 rokoch nový album a chceli ho predstaviť aj na Wilsonicu. Ďalší účinkujúci mali byť tiež berlínske duo Modeselektor, londýnsky producent DJ Mala s novým projektom Mala in Cuba, dánsky producent a multiinštrumen­talista Trentemoller, luxemburský producent Victor Ferreira alias Sun Glitters, newyorský rapper Mykki Blanco alebo dánske elektropopové duo Rangleklods.

Zdroj: wilsonic.sk
Značky: Festivaly