Drum'n'bass, Jungle a Dubstep na Uprisingu zahrajú Benny Page a Radikal Guru

Na letný Uprising reggae festival sa môžu začať tešiť aj fanúšikovia elektronickej tanečnej hudby.

Svoj našlapaný set odohrá na bratislavských Zlatých pieskoch jeden z popredných tvorcov britského drum'n'bassu, Benny Page. Za poslednú dekádu sa stal stálicou v éteri hlavných rozhlasových staníc ako BBC Radio 1, 1×tra, Kiss FM, Choice FM alebo Rinse FM. Na scéne prerazil so svojou hymnou „Turn Down The Lights“ z roku 2006, v ktorej vysamploval nesmrteľný reggae hit „Shine Eye Gal“ od Mykal Rosea (Black Uhuru). Jeho produkcia je silno ovplyvnená dubom, ragga-junglom a hip-hopom a vydal množstvo populárnych jungle trekov a ťažkotonážnych dnb hitov.

Pod Shy Fx-ovým labelom Digital Soundboy spolupracoval s poprednými producentami a vokalistami v tomto priemysle. Či už ide o masívny remix hitu „Hold Yuh“ od Gyptiana, kolabo s Congo Natty, Mc Spyda, Top Cat alebo remixy skladieb od Jessie J, Tinnie Tempah, Misha B, či Nas pre gigantov Sony, Universal a London Records. Svoj charakteristický dubwise dnb a jungle odohral už po celom svete a tento rok neminie ani Slovensko.

Originálny zvuk rootstepu, čo je dubstep so silným vplyvom roots reggae a dubu, nám príde predstaviť Radikal Guru a vokalista Cian Finn. Radikal Guru, poľský rodák pôsobiaci v Írsku, je dj a producent ovplyvnený soundsystémovou kultúrou, ktorý vo svojej hudbe spája svet reggae a dubstepu.

Charizmatický ír Cian Finn

Pod labelom Moonshine Records má vonku úspešný debutový album „Rootsteppa“. Na Uprising prichádza s charizmatickým írskym spevákom menom Cian Finn. Zakladajúci člen a fontman kapely Intinn, ktorá bola v roku 2010 vyhlásená za “Best Upcoming Reggae Act in UK and Ireland”. Cian Finn momentálne finišuje svoj prvý solo album pod taktovkou producenta Prince Fatty a jeho show si jednoznačne zamilujete.

Festival Uprising sa uskutoční 23. a 24.augusta 2013 v Bratislave a lístky sa predávajú za €30 v sieti Ticketportal. Pokiaľ sa však už nemôžete leta dočkať, máte možnosť zažiť jeho atmosféru už tento piatok 31.5., kedy sa koná veľká párty a spoločný warm-up festivalov Outlook a Uprising. V bratislavských kluboch Batelier a Fuga vystúpia Dj Vadim, Soom T, Symbiz Sound, Dirty Dubsters, Nuff Sensi Music či domáci Gleb, Rida a N3O. Vstup sa v predpredaji predáva za €10.

Viac info na
http://www.uprising.sk
http://www.fb.com/…ggaefestival
Uprising & Outlook Festival Launch Party 2013: www.facebook.com/…56548854581/

Video: Radikal Guru & Cian Finn

Video: Benny Page - Rub a Dub

Zdroj: uprising.sk
Značky: Festivaly