Stanica HBO odvysiela dokument o Pussy Riot, pozrite si trailer

Stanica HBO odvysiela dokument o Pussy Riot, pozrite si trailer

Dokumentárny film „Pussy Riot – A Punk Prayer“, ktorý zaznamenáva zatknutie troch členiek skupiny Nadeždi Tolokonnikovej, Yekateriny Samutsevičovej a Marije Aľochinovej, bude mať premiéru 10. júna.

V mesiaci jún taktiež vychádza kniha s názvom „Let’s Start a Pussy Riot“, ktorá ponúka „skúmanie konceptu Future feminizmu, a pýta sa, ako sa môžeme pohnúť dopredu a spojiť rôzne hlasy a generácie, a ako vytvoriť inšpiratívny dialóg.“ Svojimi názormi do knihy prispeli aj speváčky Antony Hegarty alebo Kim Gordon.

Správy o filme a knihe vychádzajú v obzvlášť rušný týždeň pre členku Pussy Riot Mariu Aľochninovú, ktorá si stále odpykáva dvojročný trest v ruskom väzení. Ako bolo nedávno oznámene, Aľochninová bola hospitalizovaná pre nízky krvný tlak po hladovke, ktorú začala po tom, ako jej bola zakázaná osobná učasť na súdnom pojednávaní.

Členieky Pussy Riot boli 17. augusta 2012 odsúdené na 2 roky väzenia po svojom nelegálnom koncerte v moskovskom Chráme Krista Spasiteľa. Sudkyňa Marina Syrovová ich odsúdila za „výtržnosti motivované náboženskou neznášanlivosťou“.

Video: Pussy Riot – A Punk Prayer (trailer)

Zdroj: consequenceofsound.net
Značky: Zahraničná scéna