Očakávané hudobné novinky pre mesiac jún 2013

Očakávané hudobné novinky pre mesiac jún 2013

Prinášame prehľad zaujímavých zahraničných albumov, ktoré vychádzajú v mesiaci jún.

Queens of the Stone Age – Like Clockwork

QOTSA stihli zo svojho šiesteho štúdiového albumu zverejniť už niekoľko videoklipov. Kapela k produkcii albumu Like Clockwork nechala privonať svetoznámych hosťov: Dave Grohla z Foo Fighters, ktorý zasadol za bicie, démonického Trenta Reznora z Nine Inch Nails alebo napríklad frontmana kapely Scissor Sisters Jakea Shearse.

Beady Eye -BE

Britská kapela na čele s Liamo Gallagherom, ktorá vznikla po rozpade Oasis, vydáva už svoj druhý album. Prvým singlom z novinky sa stala skladba Flick Of The Finger.

Sigur Rós – Kveikur

Sigur Rós z Islandu zrychľujú a pritvrdzujú. Nasledovník rok starého albumu Valtari sa nesie v rýchlejšom tempe a posledný krát sa na nej podieľal zakladajúci člen Kjartan Sveinsson.

Eleanor Friedberger – Personal Record

Speváčka Eleanor Friedberger z kapely The Fiery Furnaces vydáva svoj druhý sólo album. Prvý singel Stare at the Sun napovedá, že album sa bude niesť v pohodovej letnej indie-nálade.

These New Puritans – Field Of Reeds

These New Puritans ponúkajú na novom albume uložité klavírne art-rockové harmónie a do svojej tvorby zakomponovali aj prvky orchestru. Field of Reeds bude už tretím albumom tejto londýnskej kapely.

Austra – Olympia

Svoj druhý album predstavuje aj kanadská kapela Austra, ktorej hudba by sa dala označiť ako elektronický dream-pop. Prvý singel z albumu s názvom Home vyšiel 7. marca.

Filter – The Sun Comes Out Tonight

Americký rockeri vydávajú už svoj šiesty štúdiový album. Líder kapely Richard Patrick uviedol, že pôjde o tvrdšiu a agresívnejšiu nahrávku ako boli tie predošlé.

Splashh – Comfort

Debutový album vydáva štvorica z Londýna, ktorá si hovorí Splashh. Táto nová anglická kapela už stihla zaujať aj renomované britské média ako The Guardian alebo NME. V apríly 2013 sa predstavili aj na americkom turné s kapelami The Generationals a Blood Red Shoes.

Staršie prehľady:
Apríl 2013
Máj 2013

Zdroj: ahudba.sk
Značky: Nová hudba, Zahraničná scéna