Bratislavský BA City Beats má kvôli povodniam aj záložný plán

Bratislavský BA City Beats má kvôli povodniam aj záložný plán

Nepriaznivé počasie trápi Slovensko a okolité krajiny už niekoľko týždňov, no najmä ostatných pár dní. Bratislava v tomto nie je výnimkou a pohľady mnohých v týchto dňoch smerujú na zvýšenú hladinu Dunaja.

Organizátori nového mestského festivalu BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna, sa aj preto rozhodli, že pre návštevníkov na Tyršovom nábreží pripravia dva veľkokapacitné kryté stany. V prípade dažďa tak majitelia lístkov zostanú v suchu a budú si môcť koncerty vychutnať v maximálnom pohodlí. V prípade teplého slnečného počasia budú otvorené bočné steny stanov, a tak si návštevníci budú môcť vystúpenia užiť aj pod holým nebom.

Záložný plán

Vzhľadom na aktuálnu situáciu organizátori pre istotu pripravujú aj záložný plán, ktorý by bol aktuálny v prípade, že by sa povodňová situácia na Dunaji v Bratislave výrazne zhoršila a Tyršovo nábrežie by zostalo dlhšie zaplavené. V tom prípade by sa festival konal na inom mieste v centre hlavného mesta.

Program na oba festivalové dni je zverejnený od 22. mája, kedy odštartoval aj predpredaj jednodňových vstupeniek. Harmonogram jednotlivých dní organizátori zverejnia už čoskoro na oficiálnej stránke www.bacitybeats.sk. Prvé koncerty by mali vo štvrtok i v piatok začať po 16:00, pričom headlineri vystúpia po 19:00, kedy už drvivá väčšina ľudí nie je v práci. Hlavný program by mal skončiť pred polnocou. Afterpárty po denných programoch, ktoré sú v cene lístka, bude hostiť klub LOFT!. Ľudia sa tak budú môcť zabávať aj po polnoci.

Video: Bratislava - Danube rising by Marek Stefunko

Zdroj: Ján Papač / LOFT! / BA City Beats
Značky: Festivaly