Kapela Květy predstavila klip ku skladbe Pole, tráva a činžáky

Kapela Květy predstavila klip ku skladbe Pole, tráva a činžáky

Květy v minulom roku vydali skvelý album Bíle včely, ktorý získal cenu Vinyla, ale aj niekoľko nominácií na ďalšie ceny. Teraz kapela prichádza s videoklipom ku skladbe „Pole, tráva a činžáky“.

Tento rok je pre kapelu netypický, pravidelný cyklus čo rok, to album bol prerušený. Tento rok kapela nevydá žiadny album, ale usilovne koncertuje a navyše pripravuje niekoľko videoklipov.

Prvý z nich nakrútil Jan Fuksa na skladbu Pole, tráva a činžáky. „Baví ma robiť hudobné klipy a zvlášť skupinám, ktoré sa mi páčia. To Květy jednoznačne sú. Túto pieseň som si vybral, pretože má podmanivú snovú atmosféru a podľa toho som koncipoval aj klip. Natáčalo sa počas jedného slnečného dňa v brnenskom areáli známej " zbrojovky“, všetko išlo nesmierne rýchlo aj vďaka hlavnej postave klipu Eliške." Zveruje sa režisér Jan Fuksa, ktorý točil už napríklad videoklipy pre kapelu Čoko Voko alebo Midi Lidi.

Honza Fuksa nám vyhovuje svojím prístupom a je to v niečom podobne čistá práca, intuitívna, ako robí Ondra Ježek so zvukom. Hovorili sme si, že mať klip, ktorý nám nepríde dosť silný, tak to radšej nič. Teraz chystáme videoklip k piesňam Lesní duch a My děti ze stanice Bullerbyn Bullerbynu.“ Odkrýva najbližšie plány kapely Květy jej spevák a autor Martin E. Kyšperský.

Album Bílé včely, ocenený cenou Vinyla pre nejlepší album roku 2012, natočili Květy so zvukárom a producentom Ondřejem Ježkem v štúdiu Jámor. Skladby vznikali niekoľko rokov a kapela v nich ubrala na štruktúrovanosti piesní, naopak melódie sa rozopäli viacerými smermi. Květy tentokrát zvolili trochu iný prístup a so snahou o maximálne sústredenie natočili album v základnej štvorke, zámerne úplne bez hosťov, s dôrazom na surovosť a autentickosť.

Video: Květy - Pole, tráva a činžáky

Zdroj: Indies Scope / Přemysl Štěpánek
Značky: Nové videoklipy, Domáca scéna