Kapela Schodiště oslávi 30 rokov a má nový videoklip

Kapela Schodiště oslávi 30 rokov a má nový videoklip

Rok po lyrickom obrazovom stvárnení pesničky Sázava, predstavuje Schodiště druhý klip z albumu Roztoky (2011). Veselú vypalovačku „Nebudu“ si publikum spontánne obľúbilo ešte skôr, ako vyšla na albume.

Ide o obrazovú záležitosť s rôznymi, na prvý pohľad nepostrehnuteľným, fórikmy gradujúcimi spolu s hudbou,“ približuje kapelník Vráťa Horčík, autor piesne aj videoklipu. Vo dvoch Horčíkových klipoch k predchádzajúcemu CD Tanec, bol ústrednou a jedinou postavou frontman kapely Doktor Krajíček, v minuloročnej Sázave hrala len handrová Morana a muzikantove deti. Teraz sa zapojilo celé Schodiště.

Nemám rád stokrát prevarené spôsoby, kde sa nasvietení muzikanti s nástrojmi rozostavia do opustenej továrenskej haly, občas sa zadymí, niečo sa rozbije alebo zapáli v spomalenom zábere a keď to má byť umenie, tak v čiernobielom. V lepšom prípade sa kapela postaví v zime do snehu alebo v noci do tajomného krovia, do toho sa fúka a umelecky bliká. To u nás nehrozí. V zime nehrám a po tme sa bojím,“ glosuje autor.

Najmenej priestoru zo sedemčlennej kapely dostala v obrazovom stvárnení piesne Nebude bubeníčka Pája Táboříková. To preto, že obsadí hlavnú úlohu v ďalšom videoklipe k pesničke Byty, ktorý je chystaný na jeseň.

Jeseň bude pre kapelu Schodiště predovšetkým v znamení tretích guľatín. Hlavná časť osláv pripadá na jeseň, stredobodom sa stane veľkolepý žúr s hosťami dňa 16.10. v Prahe – Akropolis.

Kapela pravidelně koncertuje prevažne v kluboch a na festivaloch po celej Českej republike, za 30 rokov existencie odohrala cez tisíc koncertov. Najskôr na chvoste novej vlny osemdesiatych rokov ako predzvesť dnešného ska, po sametovej pauze následne absorbujúc ďalšie a daľšie vplyvy, krok za krokom k pozícii jednej z najvyhľadáva­nejších tuzemských klubových kapiel.

foto: Karel Šuster

Video: Schodiště - Nebudu

Zdroj: Indies Scope / Přemysl Štěpánek
Značky: Nové videoklipy, Domáca scéna