Festival Žákovic Open privíta slovenskú koncertnú elitu

Festival Žákovic Open privíta slovenskú koncertnú elitu

O 6 týždňov štartuje hudobný festival Žákovic Open! Od 26. do 27. júla sa fanúšikovia dobrej zábavy môžu v príjemnom prostredí v Trenčianskych Bohuslaviciach tešiť na kapely Vidiek, Para, Le Payaco, Hex, Vec, Lavagance, Billy Barman a mnoho ďalších. Nebude chýbať ani tradičná rarita – futbalový zápas medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu!

Prvými oznámenými interpretmi vystupujúcich na festivale Žákovic Open sa stali v apríli Vec a Puding pani Elvisovej. Odvtedy organizátori 13. ročníka festivalu postupne odhalili ďalšie zaujímavé mená.

Veľmi načúvame našim návštevníkom. Už neraz sa stalo, že si vyžiadali nejakú kapelu a my sme ju zabezpečili. Tento rok sa návštevníci môžu tešiť na skupiny Vidiek, Para, Le Payaco, Hex, Vec, PPE, Billy Barman, Lavagance, Vrbovskí Víťazi, Puding Pani Elvisovej, ČAD, Družina, Slniečko….“ S radosťou vymenúva jeden z usporiadateľov Yxo Dohňanský.

Lavagance sa na Žákovic Open vracajú po štyroch rokoch so svojim špeciálnym koncertným programom. Premiéru v Trenčianskych Bohuslaviciach si odbijú recesistickí Trolejboys, ktorí majú na svojom konte čerstvý album. Vo vtipnom duchu sa budú niesť aj vystúpenia Vrbovských víťazov a Slniečka, dávku kvalitnej world-music zas prinesie Družina.

S novým albumom príde kapela Korben Dallas. Ich aktuálny singel Otec má už vyše 60.000 a album Karnevalová vrana získava skvelé ohlasy u kritikov. Fanúšikov tvrdších gitarových rífov príte potešiť charizmatický frontman Pišta Vandal s kapelou Čad. Kopec pozitívnej energie prinesie do Bošáckej doliny kapely Vidiek. Jedným z vrcholov bude koncert kapely Le Payaco, ktorá sa zúčastnila na prvých šiestich ročníkoch festivalu Žákovic Open.

Naša rodina vlastní chalupu v Trenčianskych Bohuslaviciach. S HEXom sme sem chodievali na týždňové sústredenia. Práve tu sme sa spoznali s Maroškom Žákovicom a jeho ženou Katkou, ktorí mali v tom čase malú Krčmu pod orechom. V roku 1998 sme zahrali v ich krčmičke malý koncert, kam na základe jedného plagátu prišlo asi 300 ľudí. V roku 2000 sme zavolali aj kapely Le Payaco a Hogo Pogo. Práve spevák Hogo Pogo počas koncertu vykríkol – Vitajte na nultom ročníku Žákovic Open!“ Spomína si Yxo Dohňanský.

Ani tento rok nebude na Žákovic Open chýbať tradičný futbalový zápas medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu. Lístky sú v predaji v sieti www.tickportal.sk, na stránke www.predpredaj.sk, v penzióne Žákovic v Trenčianskych Bohuslaviciach, v predajni Dr. Horák na Medenej ulici 19 v Bratislave a na www.drhorak.sk. Ich cena bude do 16. júna 18 eur, potom sa zvýši na 20. Na mieste konania festivalu budú vstupenky stáť 25 eur.

Kompletné informácie o line-upe, parkovaní, doprave a stanovaní nájdete na www.zakovicopen.sk a na stránke http://www.facebook.com/zakovicopen?….

foto: Róbert Jakubička

Video: Žákovic Open 2010

Zdroj: Propaganda House / zakovicopen.sk / ahudba.sk
Značky: Festivaly, Domáca scéna