The Pharcyde, klenot amerického hip-hopu na Uprisingu

The Pharcyde, klenot amerického hip-hopu na Uprisingu

Najväčší bratislavský letný festival Uprising nesklamal ani tento rok a svojim fanúšikom opäť prináša kus hudobnej histórie. Priamo z amerického Los Angeles totiž koncom augusta do Bratislavy prichádzajú hip-hopové legendy The Pharcyde.

Títo rapperi pôsobia na scéne vyše 20 rokov a na konte majú nejednu kultovú rapovú hymnu. Ich hudba a texty sú aj po dvoch dekádach nadčasové, uvedomelé, pravdivé a kompletne vyvracajú zažité hip-hopové klišé.

Ich debutový album Bizarre Ride II the Pharcyde je dodnes považovaný za klenot americkej produkcie 90-tych rokov. S predajom cez milión nosičov si získali veľkú pozornosť, a boli prirovnávaní ku De La Soul a Tribe Called Quest. Nasledoval druhý album LabCabInCalifor­nia, prevažne produkovaný jedným z najcenenejších producentov menom J Dilla. Pred vznikom The Pharcyde sa jej zakladajúci členovia Imani, Slimkid3 a Bootie Brown venovali primárne tancu, ktorý podľa ich slov výrazne ovplyvnil ich tvorbu. Medzi ich najpopulárnejšie hity patria „Passin' Me By“, „Ya Mama“, „Oh Shit“, „Otha Fish“, „Runnin“ a „Drop“, ktorého video režíroval Spike Jonze („Being John Malkovich“, „Adaptation“). Na Uprising prichádzajú v live formácií s kapelou, dj-om a vj-om, a ich skladby budú v tomto podaní o to úchvatnejšie.

Vidíme sa 23. a 24.augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, kde sa uskutoční už šiesty ročník festivalu Uprising. Z hip-hopu sa okrem The Pharcyde môžete tešiť aj na miestnych AMO & Band, Delika, Haf & Beyuza, či české legendy PSH. Medzi headlinerov festivalu tento rok patria Ky-Mani Marley, Busy Signal, Protoje, Dub Inc a Buraka Som Sistema, organizátori však sľubujú ešte ďalšie extra prekvapenia v programe.

Najvýhodnejšie lístky na festival kupujte do 30. júna za 30 € v sieti Ticketportal. V predaji sú aj VIP lístky s neobmedzeným konzumom vo vyhradenej private zóne.

Viac info na:
http://www.uprising.sk
http://www.fb.com/…ggaefestival

Video: The Pharcyde - Runnin'

Zdroj: uprising festival
Značky: Festivaly