Na prvom dni festivalu Ba City Beats zažiarili Katy B aj Danko Jones

Na prvom dni festivalu Ba City Beats zažiarili Katy B aj Danko Jones

V prvý deň nultého ročníka mestského hudobného festival BA City Beats sme mali možnosť vidieť veľké zahraničné mená ako Danko Jones, The Orb či Katy B.

Festival odštartovala slovenská klasika v podobe Tomáša Slobodu s projektom Sound Like This a hneď potom Polemic, ktorých rozhodne netreba predstavovať.

Spomínaná kanadská formácia Danko Jones nielen svojou piesňou Just A Beautiful Day spríjemnili prvý festivalový deň. Kapela vystúpila o 19:00 hod., čo bol jeden z dôvodov nízkeho počtu návštevníkov pod pódiom. Aj napriek tomu slová frontmana zneli: „I'm enjoying enjoy today.“, takže si bezpochyby užíval, čo bolo vidieť aj na jeho výkone. Nepovažuje za zbytočné ukázať, čo skupina dokáže, ani pred malým obecenstvom.

Vizuálne sa účasť zlepšila, keď sa návštevníci presunuli do stanu, kde vystupovala britská skupina Hadouken!, ktorá rozskákala dav. O fanúšikov nemali núdzu ani Rudimental či Katy B – pre mnohých vrchol večera, svojmu publiku však venovala menej ako 50 minút. Či už to bolo sťažnosťami z mesta kvôli hluku alebo mala sama niekam naponáhlo, sme sa už nedozvedeli :) .

Cítili sme sa však mierne sklamaní za predstaviteľov ambient houseovej formácie The Orb, na ktorých sa neprišlo pozrieť príliš veľa ľudí a za svoju kariéru si rozhodne veľké publikum zaslúžia. Im to však zrejme podobne ako skupine Danko Jones veľmi neprekážalo a na tvárach im žiarili úsmevy.

Zmienená nízka návštevnosť ale trápi organizátorov. Z predpokladaných 3 000 predaných lístkov sa predala približne 1/3. Aj napriek faktu, že účastníkom festivalu sa stáva každý náhodný okoloidúci, kvôli zlému návrhu oplotenia areálu, vás pozývame podporiť nový festival a dobrú myšlienku. Ba City Beats má potenciál priviesť na Slovensko skvelé mená, ktoré sú v zahraničí samozrejmosťou.

Druhý deň si pre vás pripravil mená ako Everything Everything, Wyclef Jean, Tosca či Stereo MC's a okrem zážitku pre uši a oči vás na Tyršovom nábreží čaká aj oddychová zóna v podobe rôznych sedacích vakov a minizóna stolného futbalu.

Zmena programu

Organizátori zaznamenali okrem množstva pozitívnych reakcií od návštevníkov podujatia aj negatívne reakcie na hluk za bránami festivalu.

Produkcia sa preto rozhodla dnešný program upraviť, a tak budú hudobné vystúpenia na open-air stagei ukončené už o 22:00. Aktualizovaný program je aktuálne dostupný na sociálnej sieti Facebook a bude zverejnený aj na oficiálnej webstránke festivalu www.bacitybeats.sk.

Aktualizovaný program festivalu BA City Beats na piatok 21. júna 2013:

A stage:
17:00 – Everything Everything
19:00 – Aloe Blacc
21:00 – Wyclef Jean

B stage:
16:00 – Jana Kirschner
cca 17:00 – Glenda López
cca 18:45 – The Boxettes
cca 19:20 – Martin Valihora a Vivian Sessoms
Tosca

LOFT!
23:00 – Vec
00:00 – DJ Junior
01:00 – Stereo MCs DJs
03:00 – DJ Junior

Video: Hadouken - M.A.D. (Live BA City Beats 2013)

Video: Danko Jones - First date (BA City Beats 2013)

Zdroj: ahudba.sk
Značky: Festivaly