Košické leto v parku privíta aj švédskych Movits! alebo IAMX

Košické leto v parku privíta aj švédskych Movits! alebo IAMX

Leto v parku je jedinečným letným podujatím počas dní od 3. do 25. augusta 2013 v priestoroch kasárenského parku v Košiciach.

Festival Leto v parku zaháji už svoj piaty ročník a jeho návštevníci sa môžu tešiť na multižánrovú nádielku literatúry, filmov, hudby a divadla.

Hudobný program bude zastúpený pestrou dávkou domácich aj zahraničných interpretov. Extravagantní IAMX spolu s frontmanom Chrisom Cornerom vystúpia 9. augusta. V ten istý deň návštevníci uvidia aj českých raperov PSH a Vidiek.

Jednou z najzaumávejších kapiel, ktoré sa predstavia na Košickom lete bude trio MOVITS!, hrajúce zmes hip hopu a swingu. Z Čiech sa na festivale predstaví aj kultový Pražský výbér v pôvodnom zložení s dvomi bubeníkmi a najvýraznejší zjav českej alternatívnej scény – Iva Bittová so skupinou Čikori.

Domácu scénu budú reprezentovať aj Purist, From Our Hands, Frequency, Love 4 Money, Korben Dallas alebo Vec.

Festival tiež ponúka pestrú divadelnú ponuku. Čakajú nás detské predstavenia pod taktovkou ERBYTHEATER (O hlúpej koze), DIVADLA BABADLA (Ako baba Pačmaga ženícha zháňala) či HARRYTEATER (chodúľové divadlo Clowni na ulici) a mnohých iných. Dospelí sa môžu tešiť napríklad na predstavenie Slúžky v podaní BÁBKOVÉHO DIVADLA NA RÁZCESTÍ alebo na Iluminarium (kabinet kurióznych úkazov) divadla PAT.

PROGRAM:
9.8.2013 – PSH, VIDIEK, IAMX
10.8.2013 – CHILLOUT ALCHEMY, MEDIAL BANANA, LOVE 4 MONEY, MOVITS!
16.8.2013 – KARPATSKÉ CHRBÁTY, PRAŽSKÝ VÝBĚR
17.8.2013 – PRESSBURGER KLEZMER BAND, QUASARS ENSEMBLE & DALIBOR KARVAY, IVA BITTOVÁ & čIKORI)
23.8.2013 – TALKSHOW, SLOW FLOW KORBEN DALLAS
24.8.2013 – FREQUENCY, PURIST, FROM OUR HANDS

foto: nn Larie Valentine

Video: Movits! - Fel Del Av Gårde

Video: IAMX - The Unified Field

Zdroj: letovparku.sk
Značky: Koncerty, Festivaly, Domáca scéna