BA City Beats v piatok zažilo piesňový maratón v podaní Wyclef Jeana

BA City Beats v piatok zažilo piesňový maratón v podaní Wyclef Jeana

Účasť na druhom dni festivalu zrejme neprekonala tú štvrtkovú, ale na druhej strane ľudia nemuseli dlho čakať na voľnú toi-toiku a rýchlo sa nemíňalo ani dezinfekčné mydlo :-).

Návštevníci si neskutočne pochvaľovali dievčenské non-inštrumentálne zoskupenie Boxettes, ktoré potrebné zvuky hudobných nástrojov nahrádza beatboxom. Oči divákov skákali z jednej na druhú a užívali si rozmanitosť ich zvukov.

Vrcholom tohto dňa bolo určite vystúpenie speváka, producenta a skladateľa Wyclef Jeana, ktoré nedokázali narušiť ani občasné problémy so zvukom a gitarou. Fanúšikov previedol prierezom svojej hudobnej histórie a jedna pieseň plynule prechádzala do druhej. Vypočuli sme si piesne od Fugees, House of Pain a hip-hopovými beatmi prerobenú Quantanamera, pri ktorej však musel pre rozhýbanie davu zísť až tesne k nemu.

Po pár ráznych pesničkách zrazu spomalil tempo piesňou 911, ktorú nahral s Mary J. Blige a publiku ukázal, že s gitarou to naozaj vie. Okrem toho, že na nej brnkal, keď ju mal na chrbte, dokázal tie správne tóny zahrať aj ústami. Zaspieval aj No Woman No Cry a po jeho podaní sa Bob Marley určite neprevracal v hrobe. Fanúšikovia sa spolu s ním spevácky vyžili. Hneď na to ste ledva postrehli, že už spieva Knocking On Heaven‘s Door a zrazu ste počúvali známy hit od Shakiry.

Podľa slov jedného z návštevníkov je tento festival „jedno veľké prekvapenie“, čo súviselo aj so vskutku pozoruhodným vystúpením práve Wyclef Jeana, ktorý sa s divákmi rozlúčil piesňou Smells Like Teen Spirit od Nirvany.

Posledným menom, ktoré vystúpilo na Tyršovom nábreží, bola rakúska Tosca. Jeden z jej predstaviteľov, Richard Dorfmeister, je však ľuďom viac známy z jeho skoršieho projektu Kruder&Dorfme­ister. Na začiatku niekoľko ľudí odradili svojím pomalým tempom, avšak tí, čo zotrvali určite neoľutovali a takmer každý z publika ukázal aspoň minimálne tanečné kreácie.

Fanúšikovia, ktorí sa tešili na vystúpenie Stereo MC’s a presunuli sa do LOFTu! na ich dj-ský set, takisto nezostali bez pohybu a pod pódiom sa hmýrili len ruky a nohy :-). Avšak nie len ich. Svoje tradičné tanečné pohyby predviedol aj rapper Rob Birch.

Párty rozhodne spravili, ale v obľúbenosti za nimi nezaostával ani slovenský raper Vec so Škrupom. Táto dvojica sa naozaj našla a na pódiu si skvelo rozumejú. Jediná škoda tohto vystúpenia bol chýbajúci Zlokot.

Veríme, že organizátori nás aj o rok prekvapia príjemnými menami a želáme im hlavne veľa návštevníkov, ktorí ocenia ich snahu.

foto: BACB – Martin Haburaj

Video: Wyclef Jean- Live show from Bratislava,Slovakia (BA CITY BEATS)

Zdroj: ahudba.sk
Značky: Festivaly