Britský pesničkár Tom Odell vydáva kritikom zvalcovaný debut

Britský pesničkár Tom Odell vydáva kritikom zvalcovaný debut

Album „Long Way Down“ mal pôvodne uzrieť svetlo sveta už 16. apríla, ale dátum vydania bol odložený kvôli tomu, aby nahrávka vyšla v rovnaký deň po celom svete a zabránilo sa tak jej predčasnému úniku.

Long Way Down obsahuje 10 skladieb. Vydaniu albumu predchádzali tri single. Prvý s názvom Can't Pretend vyšiel 6. marca, druhým singlom sa stala 31. marca skladba Hold Me a ten posledný Another Love vyšiel 17. júna.

O veľký rozruch okolo albumu sa postaral magazín NME, keď uverejnil recenziu od Neila Gaimana s hodnotením 0 bodov z 10. Autor recenzie uviedol, že sa jedná o „urážlivo nudný pianový pop“ a Odella opisuje takto: „zlý, zavádzajúci rádoby hudobník, ktorý spadol do rúk hudobnému priemyslu rovnajúcemu sa maďarským obchodníkom so sexom.“ Komédiu okolo recenzie spečatil otec Toma Odella, ktorý zatelefonoval do redakcie NME a sťažoval sa na obzvlášť nešetrnú recenziu debutového albumu svojho syna.

Fanúšikovia Toma Odella okamžite spusitili vlnu kritiky na magazín NME, ako aj na Neila Gaimana. Ten neskôr prostredníctom twitteru odkazuje: „Je to úprimná reakcia na nahrávku, ktorá cynicky kombinuje všetko nudné a opovrhnutiahodné z mainstreamovej hudby.

Tvrdá recenzia bola o to šokujúcejšia, pretože Tom Odell si na začiatku roka 2013 prevzal cenu Brit Awards v kategórii Critics' Choice, ktorá je určená pre nádejných interpretov britskej hudobnej scény.

Video: Tom Odell - Another Love

Video: Tom Odell - Hold Me