Stiahnite si akustické EP od punkovej kapely Against Me!

Stiahnite si akustické EP od punkovej kapely Against Me!

Americká punková kapela Against Me! z mesta Gainesville na Floride pripravuje svoj šiesty štúdiový album. Teraz však ponúka zadarmo na stiahnutie dvoj-skladbové EP s názvom True Trans.

EP bude dostupné na voľné stiahnutie len v limitovaný čas. Skladby FuckMyLife666 a True Trans Rebel Soul by sa mali objaviť aj na pripravovanom albume Transgender Dysphoria Blues. Na obale EP je znázornená postava masového vraha Jame „Buffalo Bill“ Gumba z filmu Mlčanie jahniat (1991).

Against Me! vznikli v roku 1997 ako folk-punkové duo pozostávajúce zo speváka so španielkou a bubeníka. Neskôr sa ku kapele pridali ďalší dvaja muzikanti, gitary zapojili do elektriky a vznikla súčasná podoba kapely. Vďaka svojej hudobnej rozmanitosti sú označovaný za kapelu, ktorá je ovplyvnená Bruceom Springsteenom, Hot Water Music, The Clash a Crass.

Ťažké časy zažili Against me! v roku 2012, keď frontman Tom Gabel prezradil, že sa nechá premeniť na ženu. Spevák sa zveril magazínu Rolling Stone, že roky bojoval s poruchou pohlavnej identity. Mnoho ľudí sa od začiatku pozeralo Gabelove životné rozhodnutie s údivom a cez prsty. Medzi muzikantmi, ale aj fanúšikmi, má však nová členka Against Me! podporu. „Spravila to pre seba, nie pre niekoho iného. Toto je len o nej,“ povedal jeden z priaznivcov kapely Jimmy Gomez. „Rozhodla sa pre niečo, čo miluje, a tera je skutočne šťastná – to je super,“ dodal.

Video: Against Me! - Stop!