Festival Bažant Pohoda bol aj o životnom prostredí

Festival Bažant Pohoda bol aj o životnom prostredí

ENVI-PAK prispel k multikultúrnemu zameraniu festivalu environmentálnou osvetou podporenou fotografickou súťažou. Jej hlavným zámerom bolo motivovať návštevníkov k triedeniu odpadu a prispieť tak k ešte čistejšiemu festivalu a vyššej kultúre významného slovenského kultúrno-spoločenského podujatia, na ktorom sa už 17-krát stretli milovníci hudby rôznych žánrov zo Slovenska aj zahraničia.

ENVI-PAK je súčasťou Bažant Pohody od roku 2008 a každý rok prinesie návštevníkom niečo nové a zaujímavé, čím ich osloví a vzbudí pozornosť o svoju činnosť. Tento rok sa v prezentačnom stánku ENVI-PAK pristavilo a svojím odpadom prispelo do EKOmetra cca 4000 ľudí. Do súťaže sa zapojila takmer tisícka z nich. Presne 995 návštevníkov vyplnilo dotazník, aby sa dozvedeli, aká veľká je ich vlastná EKOstopa, 550 z nich sa odfotilo pri našej fotostene a náhodní desiati budú vyžrebovaní a odmenení za aktívny prístup a záujem o svoje okolie a životné prostredie v týchto dňoch. Mená výhercov budú uverejnené na Facebooku na stránke ZELENÝ BOD.

Neprehliadnuteľní brigádnici v zelených tričkách a šiltovkách a maskoti so ZELENÝM BODOM vysvetľovali okoloidúcim, čo znamená značka ZELENÝ BOD, kde ju môžu vidieť, čo robí ENVI-PAK preto, aby sme správne triedili odpad a vedeli, prečo to vlastne robíme. Pozývali tiež návštevníkov festivalu do nášho stánku, kde sa mohli zapojiť do súťaže a dozvedieť sa viac o triedení odpadu.

Či sa ENVI-PAKu opäť podarilo prelomiť minuloročný rekord vo vytriedenom plastovom odpade na jednom podujatí sa dozvieme o pár dní. Podstatné však je, že na podujatí, kde sa každoročne stretne okolo 30 000 najmä mladých ľudí, zaujali aktuálnou témou a priniesli pre mnohých nové informácie. Tie získajú aj tí, ktorí sa na Pohodu nedostali, prostredníctvom web stránok ENVI-PAK, ZELENÝ BOD a na Facebooku, kam posielali svoje EKOfotografie, za ktoré môžu získať zaujímavé EKOceny. O záujme o problematiku svedčí aj 1000 nových lajkov na ich fanpage.

Zdroj: Jana Gemeranová
Značky: Festivaly