Nový album od Gogol Bordello je dostupný zadarmo na vypočutie

Nový album od Gogol Bordello je dostupný zadarmo na vypočutie

Skupina Gogol Bordello z New Yorku vydá šiesty štúdiový album Pura Vida Conspiracy až 23. júla. Nájdete na ňom 12 skladieb a môžete si ho vypočuť už dnes na webstránke magazínu Pitchfork prostredníctvom služby Pitchfork Advance do 22. júla.

Frontman kapely Eugene Hütz sa po čase strávenom v Brazílii vrátil na rodnú Ukrajinu, aby tam pracoval na nových skladbách. „Mojím zámerom je skĺbiť prvky balkánskej hudby s Latinskou Amerikou,“ hovorí Hütz o novom albume a dodáva, že ide doposiaľ o najenergetic­kejšiu nahrávku kapely.

Album Pura Vida Conspiracy počúvajte tu.

Prvá zverejnená sklaba Malandrino bola inšpirovaná mexickými „mariachi“ a podľa Hütza je to pieseň, v ktorej Gogol Bordello môže úplne oslaviť svoj ​​vlastný charakter. „Je to o čistej radosti z toho kto ste, aký bláznivý ste a nepripúštate si žiadny rozsudok od spoločnosti“

Gogol Bordello hrajú sebe vlastný gypsy punk od roku 1999. Najvýraz­nejšou postavou kapely je frontman Eugene Hutz, ktorý sa vďaka svojej charizme dostal aj na filmové plátna. Jeho momentálne posledným hereckým počinom v celovečernom filme je hlavná úloha v režisérskom debute Madonny – Filth and Wisdom.

Video: Gogol Bordello -- Pura Vida Conspiracy (Part 1)

Video: Gogol Bordello -- Pura Vida Conspiracy (Part 2)

Zdroj: pitchfork.com / ahudba.sk
Značky: Nová hudba, Hudba na počúvanie, Zahraničná scéna