Festival Žákovic Open má za sebou horúci 13. ročník

Festival Žákovic Open má za sebou horúci 13. ročník

Ani mimoriadne teplé počasie neodradilo milovníkov hudby a festivalovej atmosféry od návštevy festivalu v Trenčianských Bohuslaviciach Žákovic Open 2013.

Zmenou oproti predošlým ročníkom bola absencia druhého stage-u. Na hlavnom pódiu sa tak vystriedalo 18 slovenských kapiel, k dispozícii tiež bola Chillout zóna pod taktovkou DJ Kineta.

Piatkový program odštartovali kapely Walter Schnitzelsson, Cpt. Slice, Vrbovskí víťazi so svojim priemyselným folklórom a Puding Pani Elvisovej.

Najviac ľudí pod pódiom sa stretlo na vystúpení kapely Para. Výborný koncert odohrala aj skupina Billy Barman, ktorá zahrala aj skladby z pripravovaného albumu.

Sobotný deň začal tradičným futbalovým zápasom medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu, na konci ktorého sa radovali z víťazstva 4:2 muzikanti. Odvážlivci, ktorý sa nebáli vyjsť zo svojich úkrytov pred slnkom, následne videli mladú alternatívno-metalovú skupinu Fishface. Skladby z debutového albumu zahrala kapela Bad Karma Boy, ktorej lídrom je Juraj „Medveď“ Marikovič z Pary.

Zaujímavý kontrast vznikol na hlavnom pódiu, keď po folkovo ladených Slniečku a Družine, vystúpili metalový Čad, a netradične žánrové zloženie uzavrel rapper Vec.

Najväčší nával ľudí do festivalového areálu začal po 20:00 hodine. Spoluorganizátor festivalu Tomáš Yxo Dohňanský prívital na pódiu „legendu slovenskej piesne“, kapelu Vidiek, a ich najznámejšie hity pri západe slnka roztancovali všetky vekové generácie.

Vyvrcholením soboty a celého festivalu bolo vystúpenie skupiny Hex. Okrem osvedčených hitoviek predstavili Hexáci aj dve nové skladby, ktoré sa budú nachádzať na pripravovanej výberovke. Záver festivalu v podaní kapiel Le Payaco a Korben Dallas si vychutnal už mierne preriedený dav.

Fotogalériu z festivalu pripravujeme.