Autorská súťaž Bystrické tóny už má svojich finalistov!

Autorská súťaž Bystrické tóny už má svojich finalistov!

Prvý ročník celoslovenskej hudobnej súťaže Bystrické tóny už pozná svojich finalistov. Vo verejnom finále, ktoré sa uskutoční 21. septembra 2013 o 16.00 h. v Banskej Bystrici v klube 77, sa stretnú: Boom, Lenka Piešová & Band, Lavalier, Klady kľudu, Ján Svetlan Majerčík, Dorota Kluvalcová, Goodbye Guns, Stripless, Peacock ball, Poison Candy, Just, Fruit me lite, Humanoid, Haťo & Error a Polyphonix.

Súťaž je rozdelená do piatich kategórií – najlepší spevák, speváčka, kapela, skladba a najlepší text bez obmedzenia žánru a veku. Víťazi jednotlivých kategórií získajú možnosť nahrať singel v profesionálnom nahrávacom štúdiu pod vedením hudobného producenta. Skladby budú následne oficiálne vydané na kompilačnom CD, ktoré bude odprezentované v slovenských médiách. Člen poroty Rastislav Škrinár, ktorý je aj organizátorom letného hudobného festivalu, si zároveň z finalistov vyberie kapelu, ktorá si na ňom zahrá.

O víťazovi rozhodne porota v zložení:
Lenka Dusilová – speváčka, skladateľka, hudobníčka a producentka
Martin Valihora – uznávaný bubeník na medzinárodnej úrovni
Oľga Záblacká – speváčka, textárka, kreatívny producent
Janka Kozáková – speváčka, skladateľka
Peter Dobrík – skladateľ, hudobník a producent
Roman ,,Galo" Galvánek – spevák, hudobník (O.B.D.)
Rastislav Škrinár – hudobník, majiteľ hudobného klubu
Atila Béreš – hudobník, majiteľ hudobného obchodu

Projekt pripravila umelecká agentúra IMIKO SLOVAKIA, s.r.o., v spolupráci s nahrávacím štúdiom PJ SOUND STUDIO a vydavateľstvom PJ RECORDS a hudobninami BIG MUSIC.

Zdroj: nahravaciestudio.sk
Značky: Domáca scéna