Festival Freedom Fest dáva priestor mladým začínajúcim kapelám

Festival Freedom Fest dáva priestor mladým začínajúcim kapelám

Malý nekomerčný festival Freedom Fest sa uskutoční 21. septembra v PKO Zlatovce v Trenčíne. Je zameraný na propagáciu mladých, alebo amatérskych skupín.

Celá myšlienka festivalu sa zrodila v hlavách Lupka (kapela MegadicK) a Ľuboša (kapela The Long Road) prakticky len nedávno. Cieľom festivalu je dať priestor hudobníkom, ktorí možno nemajú až tak veľa priestoru prezentovať vlastnú tvorbu a talent.

„Chceme poukázať na to, že hudobníci si musia navzájom pomáhať, podporovať sa. Načo by som inému závidel jeho úspech, keď mu k tomu úspechu môžem dopomôcť? Raz pomôžem ja tebe, inokedy ty mne! Konkurencia a zášť tu nemajú čo hľadať. Sme hudobníci, sme jedna rodina. Ideme si za svojim snom, ktorý je pre každého z nás rovnaký – robiť hudbu.“ hovorí Lupko.

Organizátori však majú aj plány do budúcna. Pod značkou Freedom Fest chcú festival postupne zveľaďovať a vybudovať tak záujem ľudí o muziku. Zaujímavosťou je, že nejde iba o letnú akciu. V pláne je aj Winter Edition. Prvý Freedom Fest sa koná 21.09.2013 v Zla­tovciach v Trenčíne. Za smiešne vstupné 1€ na Vás čaká 6 kapiel, dobré pivo, guláš, tombola, priateľské prostredie a ľudia a samozrejme vlna punk-rocku. Ak Vás oslovila myšlienka Freedom Fest-u a máte chuť spraviť niečo pre nádejné talenty, tak neváhajte a príďte podporiť dobrú vec od ľudí pre ľudí.

Účinkujúce kapely:
The 77
Extrát
Megadick
The Long Road
Mortimor
Jura´s kanAl

Oficiálna webpage: freedomfest.sk
Oficiálna FP page: facebook.com/Fre­edomFest
Prvý Freedomfest (udalosť): facebook.com/e­vents/140934310­9283873 {target:_blank}

Video: FREEDOM FEST ZLATOVCE 21.09.2013

Zdroj: freedomfest.sk
Značky: Koncerty, Festivaly, Domáca scéna