WWW vypustia Atomovú včelu v KC Dunaj!

WWW vypustia Atomovú včelu v KC Dunaj!

Česká kapela WWW pokrstí v sobotu 14. septembra v KC Dunaj svoj nový album Atomová včela. Na špeciálnom koncerte skupiny, ktorá spája rap s elektronikou a industriálom vystúpi s legendárnym bubeníkom Pavlom Fajtom.

„Na Slovensku sa nám vždy hralo veľmi dobre, pretože publikum je tu veľmi energické a spontánne, avšak očakávame hlavne maximálny vklad do koncertu sami od seba. Predsa len, privezieme nový program z aktuálnej platne Atomová včela a tá si vyžaduje to svoje,“ hovoria Lubomír Typlt a Ondřej Anděra z WWW.

„Kdyby soudobá česká hudební avantgarda neměla experimentátorskou skvadru, jistě by fungovala i nadále, zato však s obrovským handicapem. Tím, čím se pro tuzemskou hudbu stala v devadesátých letech Iva Bittová či nedávno zesnulý Filip Topol, stali se v následující dekádě i pražští WWW,“ píše portál Česká pozice o WWW, ktorý mnohí kritici považujú za jednu z najkvalitnejích českých hudobných počinov.

Atomová včela je tretí štúdiový album oceňovaných WWW (na začiatku We Want Words). Kapela tak pridala platňu k ďalším dvom – Neurobeat (2006) a Tanec sekyr (2009). „Z nášho pohľadu dochádza na Atomovej včele k syntéze postupov, ktoré sme na Neurobeate a na Tanci syker načrtli. Platňa je na prvé počutie prístupnejšia, bez toho, aby sa podhodnocovala. Môžeme povedať, že je tanečnejšia ako predošlé dosky. Kombinácia jasných rytmických liniek a expresívnych textov je na českej hudobnej scéne ojedinelým javom a tento ráz si WWW zachovávajú i s tretím albumom,“ pokračujú Typlt a Anděra.

WWW vznikli už na začiatku 90. rokov v Prahe. Najprv sústredili okolo seba hip-hopovú kultúru a nadšencov, neskôr sa odklonili od klasickej raperskej produkcie, ich skladby vychádzali na nezávislých kompiláciach a vydali sa cestou experimentovania. WWW si tiež dáva záležať na vizuálnej stránke projektu, aj preto im s novým albumom vyšla kniha so všetkými textami. Každá platňa má vlastnú kapitolu, štvrtá s názvom Bonusy prináša doteraz nepublikovateľné tex­ty.

Špeciálnym hosťom WWW bude legendárny budeník Pavel Fajt (Bittová a Fajt, Dunaj, Pluto, Autopilote). „Spoločne budeme hrať na Slovensku prvýkrát, takže sa tešíme na to, že si nás publikum bude môcť užiť v novej zostave a s novou silou,“ dodávajú Typlt a Anděra. Fajt je jedným z kľúčových postáv českej alternatívnej rockovej scény od polovice 80. rokov. Bol súčasťou skupiny dunaj, známy je však najmä kvôli spolupráci s Ivou Bittovou. V 90. rokoch založil formáciu Pluto. V novom tisícročí sa vydal na sólovú dráhu.

Koncert v KC Dunaj okrem krstu WWW prinesie aj návrat Modrých Hôr na klubovú scénu. Večer zahrajú v roli DJov Vec a Stroon.

Link: Facebook Event

Info:
14. 9. (sobota)
Štart: 21:00 hod.
Vstup: 9€ na mieste/ 8€ v predpredaji v bare KC Dunaj

Video: WWW - Atomová včela