Vandali pokrstia cez víkend nový album!

Vandali pokrstia cez víkend nový album!

Špinavý rokenrol a úderné texty zvalcujú KC Dunaj. Kapela Vandali bude v piatok 4. októbra krstiť nový album Synovia hromu. Desať slávnych songov, krásny obal, originálne texty, excelentný zvuk – o tom sú VANDALI! V cene vstupenky bude aj nový album. Spolu s nimi zahrá česká rokenrolová skupina Staré Pušky.

"Čím starší tým lepší, nasratí a ostrejší – zlí psi! Vandali že nepatria do starého železa! Starí psi sú verní, dobre strážia, žiadna mačka im nevyžerie pamlsky z misky. Keď hryzú, majú techniku, drvia kosti,” hovorí frontman Pišta Vandal, ktorý určite pridá svoje legendárne hlášky, šmrncovné príhovory a ostrovtipné slovné hračky.

Album Synovia hromu obsahuje desať skladieb. K songu Distortion vznikol videoklip, točil ho rešpektovaný videomág Sachtikus. Platňa sa nahrávala v moravskom Shaarku, materiál sa mixoval v kanadskom štúdiu Metalworks! Sochu na obale albumu vytvoril vandalský bubeník Valér Tornád.

Skupina Vandali vznikla pred deviatimi rokmi. Už vtedy urobili rozruch na scéne a ukázali ako spolu funguje úderná hudba a výrazné texty. Vandali to sú Pišta Vandal (bývalý vysokoškolský pedagóg, rozhlasový redaktor, prekladateľ, vydavateľ a autor kníh), Valér Tornád (jeden z najlepších tuzemských bubeníkov, dizajnér a ilustrátor) a Basia Noiseovna (dizajnérka a grafička).

Na Vandalskom krste bude hosťom kapela Staré Pušky. Ide o „allstar“ zoskupenie zložené z členov legiend ako Degradace, Proti Směru a Naarden. Kapela si dáva za cieľ vložiť do svojich textov niečo nové neopočúvané a pritom si stále zachovať punkrockového ducha. Večer bude síce patriť Vandalom, ale Staré Pušky sú záruka, že krst nebude mať jasného headlinera.

O správnu rock´n´rollovú afterparty sa postarajú Reverend a Joe 67, ktorý si prinesie svoju bohatú zbierku vinylov.

FB Event: www.fb.com/…544555727174

Video: Vandali - Distortion

Zdroj: Zuzana Hrdličková / kulturmarket.sk
Značky: Nová hudba, Koncerty, Domáca scéna