Funkový kabaret s A – Conto a DJ Horníkom

Funkový kabaret s A – Conto a DJ Horníkom

Už 12.10.2013 sa v staronovom klube Ozy Night Club odohrá veľká funky párty, spojená so živým koncertom legendy tohto žánru.

Funky formácia A Conto funguje už od osemdesiatich rokov a patrí k zakladateľom a kultom funky hudby v Československu. Kapela vystupovala v klube Ozy Night Club už dva krát a zakaždým pripravila tú správnu funky atmosféru. Funk nie je prirodzený len afroameričanom, ale existencia A Conta je dôkazom, že aj na Slovensku sú schopné skupiny pre ktorých je tento rytmus a melódia ovplyvnená kapelami ako Kool & The Gang, Earth, Wind & Fire či George Clinton či James Brown prirodzená.

Tvorba A Conto v sebe spája silný dôraz na divoký rytmus, ktorý je podporený intenzívnou basovou linkou a výrazné melódie upravené v pestrofarebných dychových aranžmánov podopreté emotívnymi vokálmi so silnými sloganmi v textoch. To všetko s dôrazom na tanečnosť, ktorý sa nevytratila ani po rokoch v tvorbe tejto legendy. O after párty sa postará známy zberateľ funkových platní a vinylov – človek s čuchom na staré perly aj nové hity – DJ Peter Horník. Ten už vystupoval s interpretmi ako Kmeťovci, Duo Gitanas, Samo Tomeček a ďalší. Jeho persóna patrí k stálym exponátom Ozy Night Clubu.

A – Conto; DJ Horník
12.10.2013 – začiatok 21:00
- Ozy Night Club (Hotel Junior – Štrkovec) – Do polnoci bude v klube akcia na Vodku, Captain Morgain, Ballantine´s za 1,50

FB Event https://www.facebook.com/…31294809638/?…

Video: A´Conto Live in Ovsiste 1987/88!!! -rare video!

Zdroj: MusicPress Production
Značky: Koncerty, Domáca scéna