Anna Calvi opäť na Slovensku a s novým albumom!

Anna Calvi opäť na Slovensku a s novým albumom!

Keďže práca Agentúry Pohoda nespočíva iba v príprave festivalu Bažant Pohoda, ale aj v organizovaní koncertov počas celého roka, prišli dnes jej zástupcovia s radostnou správou pre fanúšikov hypnotizujúcej speváčky Anny Calvi.

Pre Michala Kaščáka predstavuje táto anglická speváčka Nicka Cavea v jeho ženskej podobe, a tí, ktorí sa jej nestihli nabažiť minulý rok na samotnom festivale Pohoda, sa môžu tešiť tentokrát na klubový koncert. Ten sa uskutoční 4. marca 2014 v Majestic Music Club v Bratislave. Bratislavský koncert bol oznámený spolu s celým turné k jej novému albumu One Breath, ktorý vychádza práve dnes.

Speváčka, známa svojim výnimočným hlasovým prejavom, ostrými gitarami a skvelými živými vystúpeniami, sa slovenskému publiku predstavila už na Bažant Pohode 2012. „Zaujala nás hneď prvý raz, keď sme ju videli predskakovať Caveovmu Grindermanovi. Jej koncert bude určite stáť za to, je to hypnotizujúca sila a skvelá hudba,“ hovorí Michal Kaščák, riaditeľ agentúry Pohoda Festival, ktorá koncert organizuje.

Jej prvý eponymný album bol v roku 2011 nominovaný na prestížnu Mercury Prize, ako však vraví Anna, ktorá si napísala hudbu aj texty k všetkým skladbám, One Breath je úplne iný. Pocitovo, prístupom k tvorbe, aj Anniným osobným rozpoložením. „Nazvala som ho tak, pretože symbolizuje pocit, keď ste na rozhraní. Je to moment predtým, ako sa musíte otvoriť niečomu a je to desivé. Desivé a vzrušujúce. A zároveň plné nádeje, pretože sa má stať niečo, čo sa ešte predtým nikdy nestalo,“ hovorí Anna. „Chcela som, aby na nahrávke bolo široké spektrum emócií, aby boli vyjadrené hudbou. Rovnako momenty škaredosti aj krásy.“

Predpredaj lístkov bude spustený už zajtra, 8. októbra, v sieti Ticketportal s cenou 15 eur. Na mieste bude lístok stáť 19 eur.

Biffy Clyro už v novembri

Organizátori z agentúry Pohoda Festival chystajú ešte tento rok aj koncert ďalšieho popredného britského interpreta – škótskej gitarovky Biffy Clyro. Kapela, ktorá je podľa časopisu NME najlepšou britskou skupinou tohto roku, sa predstaví v piatok 15. novembra 2013 tiež v bratislavskom Majestic Music Clube. Biffy Clyro sú v týchto dňoch na severoamerickej časti svojho jesenného turné k albumu Opposities a o ich vystúpeniach idú len skvelé chýry. Vstupenky za 19 eur sú stále k dispozícii v sieti Ticketportal, na mieste budú stáť 25 eur.

Video: Anna Calvi 'One Breath' Album Trailer

Video: Anna Calvi - Eliza

Zdroj: pohodafestival.sk / annacalvi.com
Značky: Koncerty, Zahraničná scéna