Drum&bass z Nového Zélandu v piatok v KC Dunaj

Drum&bass z Nového Zélandu v piatok v KC Dunaj

Hudobný “útok” od protinožcov zažije v piatok bratislavský KC Dunaj počas drum&bassovej noci SIGNAll_FM NIGHT. V rámci oficiálneho večera značky Samurai Music sa predstavia novozélanďania Tokyo Prose a Dj Presha, ktorí so sebou privezú množstvo nového materiálu od soulful liquidfunku až po moderné temné deepové beaty.

Tokyo Prose je Sam Reed z novozélandského Aucklandu. Už pred niekoľkými rokmi jeho talent vytušil Dj Presha, majiteľ progresívnej drum&bassovej značky Samurai Music a upísal ho ako jedného z kľúčových mien labelu. Ako sa ukázalo, bol to viac, ako správny krok.

Zvuk Tokyo Prose sa čoskoro dostal do širokého povedomia na scéne ako soulful a deep, no zároveň s dôrazom na rytmyku a hudobnosť. V roku 2011 vychádza EP s názvom „Introducing Tokyo Prose“, ktorá definitívne ohlasuje príchod nového talentu na scénu. Nasledovali remixy od ľudí ako Synkro a Consequence a netrvalo dlho, kým sa Samove tracky objavili na výberovke „Way Of The Samurai 2“. Tracky ako „Parity“ s Philom Tangentom, alebo skvelý „Raised By Wolves“ potvrdili, že tento talentovaný novozélanďan má pred sebou ďalšiu sľubnú kariéru.

Sam sa v roku 2013 sťahuje z Nového Zélandu do Európy a to prinieslo jedinečnú možnosť predstaviť ho vôbec po prvýkrát na Slovensku! Udeje sa tak na SIGNAll_FM NIGHT s podtitulom „Official Samurai Music Night“, kde zahrá spolu s Dj Preshom.

Dj Presha (NZ)

Nový Zéland je rodiskom mnohých talentov, no v prípade Geoffa Wrighta to platí minimálne dvojnásobne! Presha je internetovým, rádiovým aj klubovým djom, promotérom, učiteľom pre mnohých hudobníkov, no najmä majiteľom a vizionárom značky Samurai Music. V zásade bol doma na Novom Zélande vždy jedným z prvých v každej z oblastí, ktorým sa venuje. Na scénu pomohol menám ako State Of Mind, Trei, Dose, Tokyo Prose, alebo Bulletproof.

V roku 2011 sa presťahoval do Európy, kde sa naplno angažuje v hudobnom priemysle a reprezentuje Samurai Music Group svojimi setmi po celom svete. Jeho sety sú známe veľkou dávkou moderného soundu, plné exkluzívnych noviniek a odvážnych kombinácií. Ak máte radi skutočne progresívny zvuk, pri jeho vystúpení na SIGNAll_FM NIGHT si určite prídete na svoje.

Za mixpultom sa tentokrát vystriedajú aj domáci dji Clive, Lixx a Twist. Kompletné info o akcii nájdete priebežne na www.signallfm.sk/night a na stene facebook udalosti. Ak vás zaujíma časový lineup akcie, vyzerať bude takto:

22:00 – 23:30 – Twist
23:30 – 01:00 – Clive
01:00 – 02:15 – Tokyo Prose (NZ)
02:15 – 03:30 – Dj Presha (NZ)
03:30 – 05:00 – Lixx

SIGNAll_FM NIGHT
Official Samurai Music Night
11. október 2013
KC Dunaj, Bratislava

www.signallfm.sk/night
www.kcdunaj.sk
www.radiofm.sk

Zdroj: Zuzana Hrdličková
Značky: Koncerty, Domáca scéna, Zahraničná scéna