Hudobne si podmanili Ameriku, cez víkend zaútočia aj na Slovensku – José James a Bilal

Hudobne si podmanili Ameriku, cez víkend zaútočia aj na Slovensku – José James a Bilal

Spolupracujú s najväčšími menami súčasnej hudobnej scény a mnohí ich označujú za najväčšie spevácke talenty súčasnej americkej hudobnej scény. Spevácke hviezdy José James a Bilal vystúpia na Bratislavských Jazzových Dňoch už koncom tohto týždňa!

José James je novou speváckou hviezdou moderného džezu, no v jeho skladbách nájdeme aj soul či elektroniku. Ihneď po vydaní prvého albumu sa objavil v lineupoch najprestížnejších festivalov ako North Sea Jazz, Tokyo Jazz a hosťoval na nahrávkach hviezd ako Jazzanova a Basement Jaxx. V súčasnosti koncertuje v Európe s aktuálnym albumom No Beginning No End, ktorý vydalo jedno z najprestížnejších svetových vydavateľstiev Blue Note. Talentovaný Američan sa však nenecháva spútavať žánrami a medzi svojimi fanúšikmi má aj početnú mladú hiphopovú generáciu. V Bratislave bude mať premiéru so svojou kapelou v piatok, 25. októbra.

Bilal, ďalšie meno v programe Džezákov o ktorom budeme v budúcnosti ešte veľa počuť! Erykah Badu, Beyoncé, Jay-Z, Dr. Dre či The Roots – toto je len pár mien s ktorými tento americký spevák, skladateľ a producent spolupracoval. Jeho spev nájdete na nahrávkach mnohých hviezd, vo vlastnej diskografii má tri albumy, vrátane tohtoročnej novinky A Love Surreal. Bilal, ktorý je podľa kritikov aj fanúšikov čiernej hudby momentálne jedným z najlepších čiskokrvných RnB spevákov s nádychom džezu a soulu, vystúpi v Bratislave 26. októbra.

Jedným z najočakávanejších vystúpení v rámci festivalu je aj koncert acid-džezovej legendy The Brand New Heavies. Nedeľa už tradične patrí fanúšikov funkovej hudby a aj tento sa majú na čo tešiť. Do Bratislavy 27. októbra zavíta kapela, ktorá ma na konte množstvo tanečných hitov, medzi ktoré určite patria aj skladby Dream On Dreamer, You´ve Got A Friend či Never Stop. Na Bratislavské Jazzové Dni príde kapela rozšírená o dychovú sekciu, vyzerá to na skvelú party!

Program Džezákov aj tento rok prináša na Slovensko to najlepšie, čo momentálna hudobná scéna ponúka. V bratislavskej Inchebe posledný októbrový víkend od 25. do 27. októbra budú koncertovať svetové hviezdy, špičkoví speváci a kvalitní hudobníci. V piatok so sa predstaví Joshua Redman so svojím Quartetom, v nedeľu odohrá koncert jeho kolega, saxofonista a svetová hviezda Chris Potter. V sobotný večer ovládne Džezáky so svojím projektom svetová trojica Scott Henderson, Jeff Berlin a Dennis Chambers! Kompletný program festivalu a informácie o vstupenkách nájdete na www.bjd.sk.

Video: José James - Trouble

Video: Bilal "Butterfly" feat. Robert Glasper

Zdroj: Silvia Turnerová
Značky: Koncerty, Festivaly