Služba Spotify mieri na Slovensko!

Služba Spotify mieri na Slovensko!

Najpopulárnejšia online hudobná služba umožňuje počúvanie hudby z počítačov a mobilných zariadením, a to aj bez pripojenia k internetu. Presný termín spustenia služby na Slovensku zatiaľ nie je známy.

Streamingová služba Spotify, ktorá ponúka dostupný a legálny prístup k hudbe, má v súčasnosti v zozname viac ako 20 miliónov skladieb, ku ktorým má prístup viac než 24 miliónov ľudí v 32-och krajinách. Službu je možné využívať na stolnom počítači, cez webplayer v okne prehliadača, alebo prostredníctvom mobilných telefónov Android a iOS.

Predzvesťou príchodu na Slovensko je e-mail, ktorý dostali zástupcovia slovenských médii, s ponukou stať sa jedným z prvých používateľov Spotify na Slovensku. Po zaregistrovaní a následnom stiahnutí desktopovej aplikácie Spotify zobrazuje populárnych interpretov a skladby na základe geolokalizácie. Medzi dostupnými albumami na počúvanie sa dá nájsť najnovšia výberovka od Le Payaco, Karnevalová Vrana od Korben Dallas, album od Bad Karma Boy alebo viacero albumov od kapely Longital.

Podobnú službu na Slovenskú ponúka od roku 2011 aj Apple, kedy bol pre náš trh otvorený iTunes. Nákup hudobných skladieb alebo albumov priamo z vášho smartfónu, či tabletu umožňuje aj služba Google Play Music, ktorá momentálne na Slovensku nie je dostupná. Za zmienku stojí aj česká služba MusicJet, ktorá ponúka skladby z českej, slovenskej aj zahraničnej produkcie.