Pražská indie - popová trojica "Sklenik" vydáva svoje druhé album nazvaný "Champagne Cork Pop"

Pražská indie - popová trojica "Sklenik" vydáva svoje druhé album nazvaný "Champagne Cork Pop" zdroj: sklenik.com

Zasnené synthpopové melódie sú pretkané úderným beatom či uličnícky punkovými prvkami. Supertrio „Sklenik“ tvoria známe postavičky pražskej undergroundovej scé­ny.

Album Champagne Cork Pop (druhý zmysel názvu pochopíte pri sledovaní filmu Barfly :) ) poteší nielen všetkých fanúšikov chytrého a chytľavého indie – dance a indie – popu v duchu Midnight Juggernauts, Empire of the Sun, Cut Copy, Van She, Metronomy alebo Friendly Fires.

Osem-skladboý album Champagne Cork Pop bol nahraný v rokoch 2010 – 13 vo vlastnom štúdiu sklenik FX, o mix a mastering sa postaral Matúš Godík v Matúš Godík Studio (2013).

Medzi hosťami sa objavuje zdomácnené výtečná britská speváčka Charlie One (Ohm Square), o bicie party sa postaral excelentné švédsky bubeník Johan Svensson, ktorého precíznosť a lojalitu spoznali aj Britney Spears či Scissor Sisters! V songu Play On zase hosťuje Ian Kelosky, ktorý v 90. rokoch naspieval party za tancujúci chlapca z boyband East 17 ​​!

V lete som išiel na bicykli a všimol si spievajúceho gitaristu, ktorý mal strašne zaujímavý hlas. Hneď ma napadlo, že by bolo úžasné, keby nám tento chlapík zaspieval na doske. Dali sme sa do reči a rýchlo sa dohodli … " , spomína Honza na prvé stretnutie s americkým hudobníkom Ianom Keloskym .

Je až neskutočným klišé , keď sa o nejakom českom albume hovorí , že znesie porovnanie so zahraničnou scénou , zvlášť ak sa domáci projekt pýši solídne angličtinou a trendovým zvukom. Album Champagne Cork Pop skupiny Sklenik toto klišé svojou zvukovou vycibrenosťou a sebavedomím však povýšilo na skutočnosť.

Netradičná distibúcia

Album Champagne Cork Pop vychádza iba v digitálnej podobe . Fanúšikovia si ho na adrese www.sklenik.com stiahnu zdarma – avšak nie tak celkom. „Rovnako, ako my sme dali niečo zo seba do muziky, chceme niečo málo z Vás ,“ hovoria sklenik. Čo tým myslí? Ich originálny koncept stiahnutia PAY BY PORTRAIT je paralelou ku konceptu PAY BY SHARE (stiahnutí za zdieľanie na sociálnych sieťach) .

"Chceme , aby ľudí , ktorí si chcú stiahnuť dosku, po sebe zanechali nejakú stopu vo forme krátkeho videa , svojho portrétu či zaujímavého obrázku. Potom čo nechajú svoj ​odtlačok, môžu si dosku stiahnuť. My im navyše vygenerujeme unikátny obal dosky s ich portrétom. S týmito videami a fotografiami chceme ďalej pracovať pri koncertoch, pri tvorbe ďalšieho klipu atď, " vysvetľujú Skleníky .