Broke, The Ills a Isobutane už vo štvrtok

Už na najbližší štvrtok 28. novembra 2013 pripravili organizátori festivalu Bažant Pohoda koncert troch skvelých kapiel z rôznych žánrov alternatívnej scény. V bratislavskom Subclube sa predstaví dánska skupina Broke, balansujúca medzi post punkom a temnou elektronikou, najvýraznejší zástupcovia slovenského postrocku The Ills a IDM projekt Isobutane.

Broke patrí k sviežim projektom bohatej dánskej elektronickej scény. „Prosíme si viac tejto hriešnej partie,“ napísal dánsky Soundvenue Magazine po vydaní prvých nahrávok Simona Littauera a Madsa Berglanda, ktorých na koncertoch dopĺňa aj bubeník Nikolaj Montin. Duo spolupracovalo napríklad aj so speváčkou Mø, ktorá sa tento rok predstavila aj na Bažant Pohode. „Vždy ma inšpirovali, pretože sú sakramentsky šikovní a cool,“ komentovala Mø kooperáciu na úspešnom singli Let the Youth Go Mad.

Broke priletia do Európy zo Spojených štátov, kde v štúdiu v Los Angeles pracovali na novom albume. „Chceme, aby znel ako Prodigy z roku 2020,“ opísali nové nahrávky v rozhovore pre Rádio_FM. Na ochutnávku nového materiálu sa môžu tešiť fanúšikovia v Bratislave. „*Určite príďte, bude to veľmi hlučné,“* pozývajú na bratislavský koncert. „Budú tam traja chlapíci, ktorí vám chcú zahrať a užiť si to na Slovensku spolu s vami.  Bude to raveové, energické, temné, noiseové. Keď budete chcieť poriadny hluk, tak ho dostanete. Keď budete chcieť tancovať, tak vás roztancujeme. A prav­depodobne zahráme aj jednu celkom novú skladbu.“

Vstupné na koncert je 5 eur pri rezervácii na mail mario@pohodafestival.sk a 7 eur na mieste.

Program:
21.00 Doors open
21.30 The IIls
23.00 Broke
0.30 Isobutane

Viac info nájdete tu:
http://www.pohodafestival.sk/
http://brokecph.com/
http://theillsmusic.tumblr.com/
http://exitab.tumblr.com/isobutane

Facebook event:
https://www.facebook.com/…32767331113/

Video: Broke - Restless Beach

Video: Broke feat. MØ - Let The Youth Go Mad

Zdroj: pohodafestival.sk
Značky: Koncerty