Divokej Bill predstavuje nový klip ku skladbe Dolsin a zverejňuje termíny jarného turné

Divokej Bill predstavuje nový klip ku skladbe Dolsin a zverejňuje termíny jarného turné
foto: Lukáš Dvořák / koláž Pavel Brůček zdroj: Supraphon

Úvalská partia Divokej Bill, ktorá tento rok oslávila 15 rokov na scéne novým, vrelo prijatým albumom „15“, prichystala pre svojich fanúšikov na koniec roka hneď niekoľko noviniek.

Prvou z nich je klip k novému singlu Dolsin, ktorý mal v nedeľu 1. 12. premiéru na Mixer.cz a oddnes ho môžete zhliadnuť aj na YouTube a TV Óčko . Ďalšie novinky sa týkajú koncertnej šnúry pomenovanej „Možná přijde i pekelník“ . Plánovaná je na začiatok budúceho roka, odštartuje 5. februára v brnenskom KC Semilasso a bude zahŕňať 19 koncertov, z toho 5 na Slovensku.

Videoklip pospiatky detailne dokumentuje hromadnú krčmovú bitku. Kapela ho natočila počas jedného dňa a noci v krčme v severočeskej Kytlice s režisérom Lukášom Hrdým z Popojedem production .

„Na začiatku sme do tohto moc nezasahovali . Supraphon nás zoznámil s Popojedem, Lukáš a chlapci prišli s tromi hrubými nápadmi ako by to malo vyzerať, a my sme vybrali to, čo sa nám najviac páčilo. Jediné zadanie od nás bolo , aby to nebolo o láske. No a bitka bola ideálna ,“ hovorí k námetu frontman DB Vašek Bláha , ktorý je v klipe tým, kto celú bitku neúmyselne vyprovokuje .

Ako Bláha zároveň priznáva, zažil takúto – hoci len filmovú – nakladačku vôbec prvýkrát : „Našťastie som takto na hubu ešte nikdy nedostal . Sem tam bolo nejaké to postrkovanie, ale že by to došlo takto ďaleko to nie. Vôbec na to nie som, a tak som sa z toho väčšinou diplomaticky vyhovoril alebo utiekol.“

Kapela Divokej Bill sa vraj pobili len raz, keď chránili svojho vtedajšieho manažéra. Nič to ale nemení na tom, že do natáčania sa všetci pustili s poriadnou vervou a v záujme čo najväčšej autenticity si niektorí členovia kapely Divokej Bill odniesli dokonca aj pár škrabancov . „Hromadný bitky boli celkom ostré, kameraman vždy kričal stop, stop už to máme, ale ako tam bol rachot, všetci sa mydlili ešte peknú chvíľu potom. Bola to ale veľká sranda a nikomu sa nič hrozného nestalo ,“ spomína na natáčanie Vašek .

Ktovie, možno sa nazbierané skúsenosti budú populárnemu osem-člennému ansámblu hodiť na jarnom tour s názvom „Možná přijde i pekelník“ . Doteraz potvrdených devätnásť koncertov navyše napovedá, že sa oproti tomuto roku, kedy kapela absolvovala v tuzemsku iba 15 koncertov plus jeden bonusový doma v Úvaloch, môžeme v roku 2014 tešiť na trošinku výživnejšiu porciu živého hrania .

Vstupenky na všetky koncerty jarného tour, ktorých kompletný zoznam nájdete nižšie, sú už teraz k dispozícii v predpredaji . Ak teda ešte nemáte jasno o vianočných darčekoch pre svojich blízkych či pre seba, mohli by byť lístky na niektorý z koncertov DB zaujímavým tipom.

Termíny turné Možná přijde i pekelník

05. 02. Brno – KC Semilasso
07. 02. Trenčín – Piano SK 08. 02. Košice – Colloseum SK
13. 02. Bratislava – MMC SK
14. 02. Žilina – Smerr SK
15. 02. Čadca – Sixx SK
28. 02. Česká Lípa – Kulturní dům Crystal
01. 03. Jindřichův Hradec – KC Jitka
08. 03. Klatovy – KD Družba
12. 03. Praha – Lucerna Music Bar
15. 03. Karlovy Vary – Lidový dům Stará Role
21. 03. Kolín – Městský společenský dům v Kolíně
22. 03. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum
28. 03. Hradec Králové – Dům kultury Střelnice
29. 03. Žďár nad Sázavou – Dům kultury
04. 04. Kladno – Dům kultury Kladno
05. 04. Písek – Kulturní dům Písek
11. 04. Frýdek Místek – KD Frýdek
12. 04. Zlín – Masters of Rock Café

Video: Divokej Bill - Dolsin