Predvianočná Hudba mesta s východniarmi, bratislavčanmi a Maďarmi

Predvianočná Hudba mesta s východniarmi, bratislavčanmi a Maďarmi

Pod značkou Hudba mesta sa v bratislavskom KC Dunaj odohrá v sobotu 21. decembra koncert troch kapiel z rôznych kútov. Predstavia sa známi prešovčania Chiki liki tu-a, bratislavská kapela Saténové ruky a mladá maďarská skupina Run Over Dogs. Po koncertoch nebude chýbať afterparty, ktorú bude hudobne dirigovať DJ Tchichiman.

Chiki liki tu-a je svojská kapela, ktorá funguje už takmer 20 rokov, má za sebou vyše 1000 koncertov v 23 krajinách a 230 mestách. Štatistika, ktorá hovorí za všetko. Stálice alternatívnej scény majú na konte hity ako Láska moja kde si, Monte Carlo, či Ďakujem. Typické vtipné texty, netradičný pódiový prejav a najmä už legendárny kostým basgitaristu Martina Višňovského sú zárukou skvelého koncertu. Skupina sa na bratislavský koncert teší, ako zhrnul práve M. Višňovský: “Koncert bude tesne pred Vianocami, čiže bude mať sviatočnú atmosféru. Na Bratislavu sa už veľmi tešíme!”

Bratislavskú scénu zastúpi skupina Saténové Ruky, ktorá zarezonovala najmä po singloch Príbor a Fúzy. Samotní členovia o sebe hovoria ‚sme Saténove ruky a vydávame zvuky‘, čo sa budú snažiť potvrdiť aj v KC Dunaj. Gitarista Marek Babušiak dodáva: “Na koncerte odznejú aj nové veci, ktoré v týchto dňoch nahrávame v štúdiu a už sa tešíme ako ich zahráme pred ľuďmi.” Trojlístok vystupujúcich dopĺňa maďarska formácia Run Over Dogs, ktorá vyhrala dve najväčšie underground talentové šou, ktorých sa zúčastnilo až sedemsto skupín. Na koncerte zahrajú skladby z ich tohtoročných releasov, EP Scallywag a LP Noxious Foodies.

Príďte si vychutnať jeden z posledných predvianočných koncertov do KC Dunaj. Trojica Chiki liki tu-a, Saténové ruky a Run Over Dogs zahrá v sobotu 21. decembra a aj napriek tomu že vonku je zima, v klube bude horúco – o to sa svojou zmesou rock'n'rollu, northern soulu aj ska na pokoncertnej afterparty postará DJ Tchichiman.

Event na Faceboku: www.fb.com/…87649107369/

21.12. (sobota)
Štart: 20:00 hod.
Vstup: 5€

Značky: Koncerty