Najznámejšia česká kapela vo svete Sunshine vystúpi v Bratislave!

Najznámejšia česká kapela vo svete Sunshine vystúpi v Bratislave!

Indie-rocková skupina Sunshine vystúpi v piatok 10. januára v KC Dunaj. Počas energického a odviazaného koncertu odohrá piesne nielen z posledného, ale i zo starších albumov. Afterpárty vezmú do rúk Que a Michael Priest.

„Vraciať sa k starším albumom je určite zaujímavé, pretože interpretácia je zakaždým trochu iná. Ja sám sa k niektorým starším veciam vraciam rád, pretože tam sú moje korene markantnejšie, ako na poslednom albume Karmageddon,“ hovorí frontman Kay Buriánek. Do Bratislavy prídu s podobným playlistom, aký mali teraz na šnúre s názvom Back To The Roots.

„Na turné sme hrali asi najstaršie veci z piatej platne Moonshower and Razorblades,“ opisuje Buriánek, ktorý má práve tento album najradšej. „Spája v sebe všetky extrémne elementy. Strach, adrenalín, paranoju, nových ľudí v kapele, extrémne ambície, peniaze, výzvu a podobne. Je to najkontroverznejší album, a v tom je jeho nadčasovosť a výzva. Stráviteľný je len veľmi ťažko, ale napriek tomu je návykový, pokiaľ ho poslucháč akceptuje so všetkým, čo obsahuje,“ pokračuje.

Kapela Sunshine, v ktorej piesňach cítiť vplyv Joy Division, The Cure, Kraftwerk či punku, má za sebou mnoho koncertov nielen doma, ale aj v zámorí. Vďaka koncertovaniu v Ameriku, Japonsku, Rusku a v západnej Európe si zaslúži označenie najznámejšia česká skupina vo svete. „To, že nás takto označujú vnímam s pokorou ako pravdu, aspoň čiastočnú. Neviem o žiadnej skupiny z Čiech, ktorá by odohrala toľko koncertov v celej Európe a niekoľko celistvých a dlhých turné v USA. Ale to je v skutočnosti úplne bezcenná informácia,“ dodáva s úsmevom Buriánek.

Afterpárty bude v rukách skúsených DJov Que a Michaela Priesta.

Sunshine (CZ)

..je bez pochyby pojem na susednej scéne, i keď sa preslávila najprv v zahraničí a až potom doma. Hudobný časopis Filter ju vyhlásil za najlepšiu českú kapelu a platňu Dreamer za najlepší album roka. Rok predtým predskakovali koncert Depeche Mode v Bratislave. Sunshine má na konte osem štúdiových albumov. Posledný Karmageddon priniesol viac gitarový zvuk ako na predchádzajúcej platni. Tohto roku sa vydali na turné Back To The Roots, ktoré je pomenované podľa dokumentu, ktorý o Sunshine vznikol.

Michael Priest a Que

..je dvojica slovenských DJov, ktorí sa po 23.00 postarajú o afterpárty. Michael Priest je DJ a promotér bratislavskej párty Hochspannung!. K hudobnej selekcii pristupuje podobne ako k výberu účinkujúcich. Za najdôležitejšie považuje: pohľad dopredu, rozmanitosť od house, garage, UK funky až po global bass, dubstep či juke, ale zároveň hudobnú koherentnosť a dôraz na kvalitu. Que je frontman kapely nvmeri (predtým The Uniques). Za mixpult prináša poriadnu dávku energie, divokej hudby a nenapodobiteľné tanečné kreácie.

10. 1. (piatok)
Štart: 21.00 hod.
Vstup: 7€, po 23.00 hodine 3€

Event: www.fb.com/…216596960614

Video: SUNSHINE Top! Top! The Radio!

Video: SUNSHINE - K.I.D.S.

Video: SUNSHINE VictimIsAnotherNameForLover