Hudba mesta začne v januári naplno: Diego, Tu v dome, Plastic Swans a DJ Tomáš Sloboda

Značka Hudba mesta pokračuje v sérii koncertov aj v roku 2014! Prvý koncert bude už 18. januára v KC Dunaj. Na pódiu sa postupne vystriedajú kapely Diego, Tu v Dome a Plastic Swans. Po koncertoch vás ako DJ udrží v tempe Tomáš Sloboda.

Skupina Diego je jedným z najlepších hudobných zoskupení na našej scéne. To potvrduje aj fakt, že ich album Peripheries bol ocenený ako Album roka 2009 na Radio_Head Awards. Odvtedy síce nevydali nič nové, no postupne pracujú a tvoria nové piesne, ktoré sa dostávajú do ich playlistu a zaznejú aj v KC Dunaj. Ako prezradil ich líder Ľuboš Kukliš: “Momentálne sme v štádiu tvorby nových vecí a nedá sa úplne vylúčiť, že niektoré zaznejú aj na koncerte v KC Dunaj.”

Tu v Dome, skupina zo stajne Slnko records v týchto dňoch pracuje na dokončení nového albumu. Najznámejším členom je hráč na benjo, Martin Shooty Šútovec, ktorého kresby poznáme z denníka SME. Ich svojské pesničkárstvo je ťažko zaraditeľné, skupina pláva medzi viacerými žánrami a neváha zhudobniť aj texty našich no aj svetových básnikov ako Krasko, Seifert a iní. Shooty prezradil, že nový album majú už hotový a v týchto dňoch sa mixuje, výsledok môžeme očakávať na jar. A prečo hrá na benjo? “Lebo na husle mi to nešlo,” odpovedal.

Koncertný trojlístok uzatvárajú Plastic Swans. Pätica z Banskej Bystrice sa dala dokopy v roku 2007 a odvtedy vydala jeden album s názvom Mingled stories. Zaujali aj svojim EP s názvom Poems, na ktorom dali hudobnú formu básniam od svetových autorov. Matej Hríbik, člen kapely Plastic Swans sa na koncert teší: “Páči sa mi kombinácia kapiel a som veľmi rád, že si zahráme práve s Diegom a Tu v dome.”

O záver večera sa postará Tomáš Sloboda, líder skupín Le Payaco a Sounds Like This, s ktorými už v projekte Hudba mesta vystúpil. Spoza DJ pultu zahrá zo svojich obľúbenych vinylov.

18.1. (sobota)
Štart: 20:00 hod.
Vstup: 5€
FB event: https://www.facebook.com/…61804730451/