Puding Pani Elvisovej na turné predstaví skladby z pripravovaného albumu!

Puding Pani Elvisovej na turné predstaví skladby z pripravovaného albumu!

Najlepšia koncertná kapela na Slovensku Puding Pani Elvisovej vyráža na turné. Na koncertoch v slovenských mestách ju podporia ďalší inšpiratívni umelci – vibrafonista Stroon, grafická dizajnérka a VJka Misha a streetartista A­nimo.

„Prvýkrát zahráme skladby z pripravovaného albumu, a samozrejme nebudú chýbať ani naše šlágre,“ sľubuje wonky-popová kapela PPE, ktorá odštartuje koncertnú šnúru 17. januára v bratislavskom KC Dunaj. „Na pesničkách na nový album pracujeme priebežne už asi rok a na tvorbe sa spolupodieľal aj náš nový člen Dalibor Kocián aka Stroon,“ približuje PPE, ktorá získala tri roky po sebe cenu Radio_Head Awards ako Najlepšia koncertná kapela. „Vzniklo množstvo veľkých nápadov, vyselektovali sme z nich materiál na približne 15 pesničiek. A predtým, ako ich nahráme, si ich chceme ešte otestovať na živo. Už sa na to nenormálne tešíme!“ odkazujú hudobníci.

Koncert bude predskakovať multiinštrumentálny hudobník Stroon s live act na vibrafóne. Večer sa bude niesť nielen v znamení kvalitnej hudby, ale aj skvelých vizuálov. Koncert Pudingu Pani Elvisovej bude sprevádzať VJing umelkyne Mishy, ktorá tiež predstaví tapedrawing. Ide o jedinečný spôsob „maľovania“ na stenu čiernou páskou. Svojský pohľad na svet prinesie aj streetartista Animo, ktorý okrem výstavy svojich diel bude predvádzať živé maľovanie. Na záver čaká návštevníkov veselá afterpárty, o ktorú sa postará Stroon a vilia:AM.

Termíny a mestá:
17. 1. Bratislava, KC Dunaj
1. 2. Žilina, Enjoyclub
7. 2. Trenčín, Steps club
14. 2. Košice, Kasárne/Kulturpark
15. 2. Poprad, Rockfabric
21. 2. Prievidza, Element Club
Linky na eventy: http://www.transformtoday.sk/parties/

Puding Pani Elvisovej

..je kapela, ktorá u nás zadefinovala wonky pop. Gramatika, Davaj het, Eastie Boyz, Astoria, Ďobkanie, Smažky,… Skupina, ktorá začínala v jednej košickej obývačke, má za takmer dve desaťročia na konte viacero chytľavých hitov. V marci 2003 začala nahrávať svoj debutový dlhohrajúci album Automati. K nemu pridali ďalšie dva albumy Play/Pause/Eject a π, ktoré ocenili aj na cenách Radio_Head Awards. Puding Pani Elvisovej má za sebou vystúpenia na domácich i zahraničných festivaloch a desiatky koncertov na Slovensku, v Česku či v Maďarsku. PPE absolvovali turné s kapelami Billy Barman a Midi Lidi. Pred dvomi rokmi sa koncertná zostava rozrastá o ďalšieho košického hudobníka – vibrafonistu Dalibora Kociána (Stroon).

Links
http://ppe.sk
http://www.transformtoday.sk/ppe/
http://www.youtube.com/watch?…
http://www.youtube.com/watch?…
http://www.youtube.com/watch?…

Stroon

..je slovenský multiinštrumen­talista, producent a DJ. Vlastným menom Dalibor Kocián vystúpi na vibrafóne i s DJ setom. Stroon má za sebou nespočetné hrania, ako producent zaujal v roku 2010, keď vydáva Ruine Noire EP. Od toho momentu sa jeho vnímanie hudby neskutočne vyvíja a nasáva mnohé elementy. Hudobník má tendenciu spájať prvky súčasnej klasiky, minimalizmu a klubovo orientovanej elektroniky. V jeho repertoári nájdeme tiež EP Smithereens a Triple Farewell. Jeho posledný počin Impermanence kombinuje kúsky postavené na akustickom vibrafóne s industriálnymi bass-heavy trackmi, ktoré zjemňujú vokály Friendly Choir.

Links
http://stroon.bandcamp.com
https://soundcloud.com/stroon

Misha

..je grafická dizajnérka, ilustrátorka a VJka, ktorá zaujala najmä špeciálnym štýlom dekorácie interiérov – tapedrawingom. „V podstate ide o formu vytvárania priestoru iluzívnou kresbou. Je to hra s ilúziou 2D verzus 3D,“ povedala Miša Chmelíčková o tejto forme pre časopis Designum. Misha, o ktorej sa môžete dočítať aj to, že nie je z tejto planéty, má za sebou viacero projektov ako značka Planéta 220, dizajn knihy Generácia MY, VJing klubových akcií a festivalov (Grape, Pohoda) či viaceré inštalácie vytvorené práve čiernou páskou.

Links
http://www.planeta220.com
http://www.transformtoday.sk/…chmelickova/

Animo

..je talentovaný streetartista, ktorý sa každú čistú plochu snaží premeniť na farebný výjav zo svojej fantázie. Svet ulice, farieb a sprejov, kreatívnych battle a meetingov zmenili jeho budúcnosť. „Kráčaj s otvorenou mysľou,“ hovorí Animo.

Links
http://www.transformtoday.sk/animo/

Prvých 150 hostí dostane welcome drink s víťaznou receptúrou zo súťaže barmanov.